У Херсоні російські дрони полюють на людей. За день нараховуються десятки скидів вибухівки на цивільних громадян, автівки та будинки. Містяни вимагають від влади та військових захисту, адже кількість жертв щодня доходить рахується десятками. Але як тільки влада звітує про передачу засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) військовим, у соцмережах починається шквал критики та недовіри. Чому так?
Днями начальник Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін проінформував на своїй сторінці у Фейсбуці:
«Десять потужних засобів РЕБ оперативно-тактичного рівня отримали оборонці Херсонщини.
Передав підрозділам Нацгвардії, Держприкордонслужби та ТрО морської піхоти широкодіапазонні системи для знищення ворожої безпілотної авіації.
Спільно з місцевими громадами сприяємо Силам оборони у посиленні безпеки населених пунктів нашої області, зокрема міста Херсон.
Це рішення допоможе нашим Захисникам та Захисницям сформувати більш надійний контур захисту повітряного простору над Херсонщиною.
Вартість оборонної підтримки – 7,5 млн грн. РЕБи придбали за ініціативи Херсонської ОВА та коштом Херсонської, Новокаховської, Милівської, Хрестівської, Тавричанської, Чаплинської, Рубанівської та Присиваської громад».
Під цим повідомленням багато негативних коментарів, хоча сама по собі новина мала б додати трохи оптимізму херсонцям, які зараз знаходяться у місті.
Хтось називає це піаром, хтось не вірить у те, що дороговартісне обладнання дійсно потрапляє до військових, хтось вважає помилкою писати про такі суто військові речі на загал…
Олександр Прокудін відповідає дописувачам: «Тихо допомагаєш, не виставляючи - нічого не робиш, виставляєш - скільки можна піаритись, визначтесь ж нарешті».
А далі взагалі очільник ХОВА ставить риторичне питання: «Люди, що з Вами не так? Ви думаєте, ми переодягнули когось в форму, віддали і щось там зробили…»
Чому така реакція у людей, «Гривна» запитала у фахівців з комунікацій, які або працювали в органах влади або працюють там зараз.
Експерти кажуть, що люди часто сприймають новини про передачу засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) у Херсоні як піар із кількох причин. По-перше, деякі громадяни вважають, що такі події надто публічно висвітлюються. Наприклад, у коментарях до подібних новин часто зустрічається думка, що такі дії виглядають більше як піар або спосіб отримати популярність, а не реальне вирішення проблеми. Це сприйняття посилюється, коли політики активно демонструють передачу техніки в медіа, а не просто діють заради результату. По-друге, у військових питаннях люди часто очікують результатів, а не публічних заяв. Якщо після таких новин не видно відчутного покращення безпекової ситуації, громадськість може негативно реагувати, вважаючи, що влада більше концентрується на своєму іміджі, а не на реальних діях.
Отже, виходить, що херсонці очікують більш радикальних дій з боку влади для забезпечення безпеки. Містянам, які постійно перебувають під обстрілами або загрозою атак дронів, передача систем РЕБ може здатися недостатньою в порівнянні з тим, що вони вважають необхідним - більш суттєві заходи для захисту їхніх будинків і життя. Заклики евакуюватися вже не діють так ефективно, хоча наразі це чи не єдиний дієвий варіант збереження життя. Лінія фронту не десь за сто кілометрів, а безпосередньо у Херсоні.
Головна світлина: glavcom.ua, скриншоти зі сторінки Олександра Прокудіна у Facebook.
Тэги: