
Національний природний парк «Тузлівські лимани» вже не перший рік стає місцем гніздування для рожевих фламінго. Однак ці тендітні птахи, що потребують тиші, спокою, нині змушені гніздуватися у вкрай несприятливих умовах.
Вперше цього року 150 рожевих фламінго помітили 11 квітня поблизу «Тузлівської Амазонії». А вже наступного дня птахи були на території нацпарку.
Як повідомляє еколог і співробітник нацпарку Іван Русєв, для гніздування фламінго обрали ділянку піщаного пересипу між лиманами Будури та Шагани.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У нацпарку на Одещині проживає понад 200 пеліканів
Однак вже через деякий час птахи покинули свої гнізда. Як пише Іван Русєв, вони й так не мають спокою від шумів війни і дуже страждають. Однак деякі місцеві жителі додатково розлякують птахів.
«Декілька тижнів тому, фламінго в нацпарку вибрали для гніздування дуже гарне, і, на перший погляд, безпечне місце. Але, неподалік від їх вибору є давнє місце відпочинку деяких місцевих мешканців Дивізійської громади, де головою є Скалозуб Валентин. І ось днями, не зважаючи на потужні шуми війни, фламінго ще тримались на обраному ними місці. Але після «відпочинку» місцевих … вони покинули уподобане місце і почали мандрувати Тузлівськими лиманами в пошуках більш надійного місця», – прокоментував Іван Русєв.

Піщаний пересип між лиманами Будури та Шагани
Він також додав, що співробітники нацпарку готують надійний і мобільний пункт охорони гніздових поселень фламінго у 2025 році.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фламінго на Одещині: чому цьогоріч пернатим не вдалося вивести нове потомство
Зазначимо, що торік фламінго також прилетіли на одеські лимани та почали будувати гнізда. Тоді вони вивели потомство – 192 пташеняти, 18 з яких фахівцям НПП «Тузлівські лимани» вдалося кільцювати. Однак природні явища, зокрема ураган, та постійні російські обстріли й атаки «шахедів» та розорення гнізд мартинами стали причиною знищення кладки фламінго.
Фото: Іван Русєв