На Одещину повернулись рожеві фламінго: шукають затишні місця для гніздування (фото)

Всупереч російській агресії, що триває на українських територіях, та попри нетипові для квітня морози зі снігом, що минулого тижня накрили український південь, на Одещину повернулись рожеві фламінго. Екзотичні птахи знову спробують знайти на території області затишні місця для виведення потомства.

Про повернення на Одещину рожевих фламінго повідомив у Фейсбук доктор біологічних наук та начальник науково-дослідного відділу Національного природного парку «Тузлівські лимани» Іван Русєв.

За його словами, вперше цього року рожевих гостей помітили 11 квітня – поблизу «Тузлівської Амазонії». А вже 12 квітня птахи були на території Нацпарку.

«Вони мандрували всю зиму по Європі й ось нарешті повернулись в Україну, до Національного природного парку «Тузлівські лимани».

150 птахів з типовими неймовірно знайомими нам голосами, прилетіли 11 квітня до кордону «Тузлівська Амазонія».

Привіталась зграя з працівниками нацпарку і полетіла шукати на великих просторах лиманів затишні місця для гніздування.

Сподіваємось що їм це вдасться зробити, а ми будемо їх оберігати», – зазначив науковець. Відповідні фото опубліковані на сторінці НПП “Тузлівські лимани” у Фейсбук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перші у цьому році: на Одещині зафіксували повернення дельфінів з місць зимівлі (фото)

Відмітимо, що вперше сформувати колонію в Україні фламінго намагались ще у 2017 році – на території Херсонської області, на озері Чурюк. А на Одещину ці птахи прилетіли вперше у 2021 році, коли на основних колоніях фламінго у Туреччині на озері Туз фіксували загибель великої кількості пташенят і дорослих птахів.

Ще тоді українські дослідники прогнозували, що фламінго скоро обов’язково загніздяться на території України. Так і сталось у 2023 році, в час воєнного стану. Для гніздування фламінго обрали територію НПП «Тузлівські лимани».

Минулого 2024 року фламінго також навесні повернулись на одеські лимани та почали будувати гнізда. Тоді вони вивели потомство – 192 пташеняти, 18 з яких фахівцям НПП «Тузлівські лимани» вдалося кільцювати.

Однак природні явища, зокрема ураган, та постійні російські обстріли й атаки «шахедів» стали причиною знищення частини кладки фламінго минулого року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фламінго на Одещині: чому цьогоріч пернатим не вдалося вивести нове потомство

Головна світлина: Іван Русєв, фото в тексті: сторінка НПП Тузлівські лимани” у Фейсбук.

Пов'язані записи

Нардеп та ексрадник голови Миколаївської ОДА потрапив у скандал через недекларування майна, пов’язаного з росією

Народний депутат України від “Слуги народу” та колишній радник голови Миколаївської ОДА Роман Каптєлов, опинився в центрі уваги через інформацію, виявлену в його щорічній декларації за 2024 рік.  Згідно з…

Подробиці
Трамп: Україна ніколи не приєднається до НАТО, а Крим залишиться під контролем Росії

Президент США Дональд Трамп в інтерв’ю виданню Time зробив низку заяв щодо майбутнього України, її потенційного членства в НАТО та статусу окупованих територій. Трамп категорично висловився проти перспективи вступу України…

Подробиці