На Миколаївщині планують побудувати спецполігон для утилізації відходів від руйнацій

На Миколаївщині планують побудувати спецполігон для утилізації відходів від руйнацій

Автор: Ян Ярчук 21 Май 2024 16:55

Миколаївська область серед тих українських областей, що найбільше засмічені відходами руйнації, що виникають внаслідок «прильотів». Саме тому вкрай актуальним є питання переробки таких відходів.

Для цього в області планують збудувати новий полігон для зберігання та утилізації відходів від руйнувань, спричинених війною. Перший заступник директора департаменту ЖКГ Ігор Набатов у програмі «Радіодень» зазначив, що будівництво планують розпочати в 2025 році. Під це розглядають територію Веснянської громади. Діючий полігон також знаходиться у громаді, але наразі він переповнений та прослужить лише до 2026 року.

«Це найбільш буде зручний варіант, тому що чинний полігон там міститься, і було б непогано, щоб новий полігон був десь неподалік. Є розуміння, що земля буде виділена, можливо, не такий великий за розміром штаток землі, як був для старого полігону», – говорить Ігор Набатов.

Він також розповів, що рекомендації щодо нового місця зберігання твердих побутових відходів сортувальної лінії та сміттєпереробного комплексу розробила данська компанія:

«Наприкінці березня 2024 року міжнародна організація COWI в межах свого дослідження визначила основні положення, що пов'язані з поводженням твердих побутових відходів у Миколаєві, саме відходів від руйнацій. Торкулися питання того, що термін експлуатації чинного полігону для відходів закінчується наприкінці 2026 року і визначили основні концептуальні дії, які потрібно проводити».

Посадовець додав, що співпраця з COWI не обмежується лише рекомендаціями, вони й надалі надатимуть допомогу щодо залучення інвесторів за напрямами, визначених ними. Один з яких – новий полігон. Однак не все так просто. Як зазначив Ігор Набатов, для того, аби його зробити, необхідно вирішити питання, по-перше, з землею, по-друге, з будівництвом нового полігону, по-третє, закриттям старого полігону.

«На сьогодні ми вже рухаємося в цьому напрямку. Балансоутримувач міського полігону на стадії замовлення проєкту рекультивації. Цей документ дуже важливий, адже у проєкті рекультивації є обов'язковою вимога для отримання дозволу на поводження з відходами. Тобто, щоб КП «Миколаївкомунтранс» навіть до 2026 року мав право тримати відходи на території полігону, йому, крім пакета документів, потрібен проєкт рекультивації чинного полігону».

Однак він також наголосив, що важливим є не тільки питання захоронення відходів, оскільки потрібно рухатися по більш екологічному напрямку. Йдеться про сортування відходів та використання відсортованої сировини, переробка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відбувається на пограбованому окупантами херсонському сміттєзвалищі?

Крім того, у межах співпраці з японською компанією «Джайка» Миколаєв отримає спеціальну установку для подрібнення відходів руйнації, що виникають внаслідок російських атак. Враховуючи великі габарити, обладнання надходить частинами. Наразі місто вже отримало третину установки, зокрема дробарку для будсміття. Коли вся установка буде зібрана, тоді розпочнуть навчати людей, які на ній працюватимуть та забезпечуватимуть переробку відходів від руйнувань. Однак це не єдина техніка, також надходять трактори, навантажувачі тощо. За словами представника департаменту ЖКГ, вже влітку цей комплекс має запрацювати.

Фото: зруйнований обстрілом будинок. Миколаїв, 2023 рік, Суспільне Миколаїв

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів