Модульне будівництво: як на Миколаївщині відновлюють школу, знищену російським авіаударом

Модульне будівництво: як на Миколаївщині відновлюють школу, знищену російським авіаударом

Автор: Ян Ярчук 10 Вересня 2024 14:15

У 2022 році внаслідок російського авіаудару село Зелений Гай, розташоване на Миколаївщині, втратило свою школу. Однак, завдяки міжнародній підтримці, цей освітній заклад планують відбудувати вже за 2 роки.

Проєкт, вартістю 2,7 мільйона євро, профінансує литовський Фонд розвитку співробітництва та гуманітарної допомоги разом із Тайванем.

Про це йдеться на сайті Міністерства освіти та науки України.

«Школу відбудують методом модульного будівництва для мінімізації відходів, прискорення збирання та забезпечення майбутньої адаптованості. Разом з новою школою відбудують і укриття на основі наявного. Тож заклад стане безпечним простором для учнівства та всіх жителів села», зазначили у МОН.

Місце, де раніше була розташована школа

Окрім навчання, школа також слугуватиме громадським центром для жителів громади. Тому перед початком будівництва ініціатори проєкту зібрали жителів для того, щоб обговорити план відновлення та почути їхні побажання. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Будинки, школи та лікарні: на Миколаївщині силами волонтерів відновили вже понад 400 об’єктів (фото)

Село Зелений Гай майже дев'ять місяців було прифронтовим у 2022 році. Внаслідок російських обстрілів пошкоджені та зруйновані будинки й інфраструктура.

13 березня того року по населеному пункту росіяни наносили авіаудари. Від школи залишилось каміння та плити. Тож зруйнований заклад демонтували, бо потрібна була відбудова «з нуля». Того дня пошкоджень зазнали й будинки місцевих жителів, четверо людей загинули, зокрема колишній староста.

«Наш голова Олег Пилипенко підписав меморандум з Литвою про будівництво нашої школи. Для людей це велика радість. Тому що у нас такий девіз: «Буде школа – буде село», — розповіла «Суспільне Миколаїв» староста Зеленого Гаю Оксана Гнедько.

Те, що залишилася від школи після авіаудару

Нині в селі 128 дітей навчаються в режимі онлайн. Як зазначила директорка школи Тетяна Яковлєва, цьогоріч там планують встановити модульний освітній центр.

«Цей тимчасовий освітній центр буде розрахований на певну кількість дітей. Десь на 50% одномоментно. І таким чином з дітками там будуть проводити різні заняття, можливо, консультації. Можливо, ми підемо на змішане навчання», – прокоментувала директорка.

А саме ж будівництво школи, за інформацією МОН, планують завершити у 2026 році.

Головне фото ілюстративне: shutterstock, у тексті: «Суспільне Миколаїв», Назарій Рубаняк

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів