Міністр МВС прокоментував дії херсонської поліції на початку повномасштабного вторгнення

Міністр МВС прокоментував дії херсонської поліції на початку повномасштабного вторгнення

Автор: Дарина Лапіна 27 Февр. 2024 17:15

Покинутими напризволяще відчували себе херсонці на початку повномасштабного вторгнення Росії і під час подальшої окупації.

Загарбники принесли із собою смерть та розруху, але їм не вдалося посіяти хаос серед містян. Навіть попри явну відсутність поліції в обласному центрі, повної анархії не трапилося. Мародерів, наприклад, відловлювали або працівники муніципальної варти, або ж небайдужі громадяни. Поліція повернулася лише після звільнення Херсона.

Чому та куди виїхали правоохоронці з прифронтових населених пунктів у лютому 2022 року, розповів міністр МВС Ігор Клименко в інтерв’ю Наталії Мосейчук.

За словами міністра, стражі порядку на місцях (зокрема, у прифронтових населених пунктах, які були під загрозою окупації) отримували накази згори. Вказівки керівництва стосувалися відходу з тої чи іншої території або визначення місця дислокації. Наприклад, херсонські поліцейські отримали наказ спочатку прибути на північ області, а пізніше їх переводили на службу до Дніпра або Миколаєва. 

«Поліцейські приймали особисто рішення – чи підкорюватися наказу чи ні.  Хто не підкорився наказу, той був образу звільнений»,  – розказав міністр МВС.

Виключенням були ті поліцейські, які залишалися на окупованих територіях задля виконання спеціальних завдань, зокрема, для збору інформації про ворога. 

«Ми сварилися з деякими керівниками обласних військових адміністрацій, які вимагали більш рішучих дій від сил правопорядку, від військових… Усе це було сумбурно в перші години, але ми намагалися за першу добу всіх заспокоїти... Нам потрібно було поводитися раціонально, не піддаватися паніці, що нам і дозволило спасти дуже багато людей (правоохоронців – авт.)»,  – згадує Ігор Клименко. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Херсонці згадують перший день повномасштабного вторгнення

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів