«Майже всі хлопці в бригаді – місцеві». Херсонська окрема бригада полює на окупантів на лівобережжі

«Майже всі хлопці в бригаді – місцеві». Херсонська окрема бригада полює на окупантів на лівобережжі

Автор: Дмитро Завтонов, armyinform.com.ua 04 Февр. 2023 12:20

До ворога рукою подати, тому чому б не скористатись такою можливістю кожного дня?

Саме такої думки військовослужбовці мінометного розрахунку Херсонської окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ, які роблять все для того, щоб окупанти на лівому березі Дніпра «сильно там не квартирували», пише АрміяInform.

– Хай рашисти не сильно там собі позиції облаштовують, скоро і звідти виженемо. Наш міномет 82 мм, мобільний, хоча не 120-ка, але жару їм також даємо постійно, – каже головний сержант батареї Сергій. – Днями дивимось на той берег – ящики з боєприпасами несуть солдати РФ. Влупили – окупанти горять, складу немає, а ми не сумуємо.

Сергій перші дні широкомасштабної агресії зустрів «на марші», вибирався з Каланчака своїми двома. До Миколаєва дістався за два дні, де одразу долучився до Сил оборони. Батальйон Сергія брав участь у звільненні Харківської області, а після звільнення Херсона вони з побратимами боронять рідний край.


Головний сержант батареї Сергій

– Майже всі хлопці в бригаді – місцеві. Моя особиста думка – хочу вперед, звільнити всю область, всю мою країну від російської наволочі. До рідного міста –  кілометрів сто. Якщо станеться так, що доведеться лягти в цій землі – шкодувати не буду, бо знаю за що, за кого воюю, – говорить Сергій. 

Вогнева міць мінометів калібру 82 мм особливо ефективна в урбанізованій та на пересіченій місцевостях. Ворог постійно намагається облаштовувати спостережні пункти, вогневі та снайперські позиції на іншому березі. Ось тут підрозділи мінометників і виходять на полювання. 

– Підняв пташку, знайшов, передав координати хлопцям, – коротко сказав оператор дрона Назарій.

Вмовляти його поділитися власною думкою довелось усім підрозділом, але, за словами хлопців, небагатослівного Назарія вони називають епітетами не менш ніж «чарівник» або «всевидящий», бо кажуть, жодного разу не схибив з координатами.

У вільний час тренуються, у «робочий» – нищать ворога. Для захисників, то прийнятний робочий графік, поки ворог не закінчиться.  

– З літа в підрозділі. Два тижні тренувань в «учебці», і жодних проблем з даним агрегатом (82-мм міномет, – ред.), – ділиться враження кремезний командир розрахунку Максим. – День через день виїжджаємо на бойові завдання, міняємось розрахунками. Виходить кожного дня їх нищимо? Тоді супер. Насипали, насипаємо і обіцяємо ще більше насипати.

Фото і відео автора

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів