Масовий забій худоби та звільнення працівників: окупанти знищують одне з найвідоміших господарств Херсонщини

Масовий забій худоби та звільнення працівників: окупанти знищують одне з найвідоміших господарств Херсонщини

Автор: Марина Поліщук 03 Жовтня 2024 18:00

Колись одне з найвідоміших в Україні господарств – «Асканійське», що знаходиться в селі Тавричанка Каховського району, нині майже знищене. Окупанти звільняють працівників, а худобу вирізають через відсутність кормів…

Про масове звільнення робітників з «Асканійського» ще влітку «Гривні» розповідав житель ТОТ Херсонщини (ім’я не називаємо з міркувань безпеки). За словами чоловіка, який почав працювати в господарстві ще до повномасштабного вторгнення РФ, робітники декілька разів страйкували проти недолугих керівників, призначених окупантами. Однак ситуація ставала все гіршою – через постійні затримки зарплат, вимоги працювати практично без вихідних тощо. Наш співрозмовник зрештою звільнився сам.

Довідка. Державне підприємство «Дослідне господарство «Асканійське» – базове господарство однойменної державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту зрошуваного землеробства НААН України. До російської окупації воно мало близько 10 тисяч гектарів земель сільгосппризначення і 350 працівників, спеціалізувалося на вирощуванні зернових, олійних та кормових культур, а також тваринництві. 

Про те, що відбувається в дослідному господарстві «Асканійське», розповідає Центр журналістських розслідувань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вітрина «руського міра». Як кремлівські посіпаки спотворюють село Тавричанка

«Завезений з Криму в борг силос тварини відмовляються їсти. Триває масовий забій худоби. Знищують молочні породи корів, під ніж іде все без розбору. Вирізається поголів’я овець. Підприємство на межі руйнування. І все це відбувається в прискореному режимі», – таке повідомлення з місцевих проросійських пабліків, опозиційних до гауляйтера Сальдо, публікує видання.

Призначений цього року так званий директор «Асканійського» Сергій Зайцев, який раніше працював в окупованому Криму, пояснює ситуацію з недобором врожаю через спекотне літо.

Керівник одного з аграрних підприємств з лівобережної частини Херсонщини на умовах анонімності пояснив ЦЖР, що факт завезення окупантами силосу з Криму свідчить про повну катастрофу з управлінням захопленого господарства. 

«В «Асканійському» була вся матеріально-технічна база для заготівлі кормів. Землі там теж більш ніж достатньо для виробництва кормів. Виходить, що керувати захопленим підприємством росіяни поставили повних ідіотів, які виявилися неспроможними забезпечити самих себе силосом. До того ж поголів’я корів можна прогодувати й без силосу, але якісного молока без нього не отримаєш. Окупанти мали можливість в умовах посухи перейти на вирощування інших кормових культур, але чомусь не захотіли. Це означає лише одне: у них стоїть завдання повністю дограбувати і знищити «Асканійське», – сказав співрозмовник ЦЖР.

Віктор Найдьонов, законний директор ДП «ДГ «Асканійське», у розмові з виданням каже, що він передбачав, що рано чи пізно російські загарбники можуть повністю знищити підприємство. 

«Мені відомо, що частину худоби нашої м’ясної породи окупанти вивезли кудись на територію Росії, а решту збираються або теж вивезти, або пустити під ніж. Це буде катастрофою для наших порід корів, адже Асканійський племінний завод вважався одним із найкращих в Україні. Вівці ж у таких умовах можуть вижити, але окупанти чомусь вирізають і їх. Якщо у них вже настільки безнадійна ситуація з кормами, що вони ріжуть овець, то це вже останній цвях у труну «Асканійського», – сказав Найдьонов.

За його словами, після знищення Каховського водосховища очікувано, що наступним під ніж піде тваринництво. Саме це й відбувається зараз на прикладі «Асканійського».

Якщо ж окупантам вдасться остаточно вирізати всю худобу, то про відродження дослідного господарства в довоєнному вигляді після звільнення лівобережної Херсонщини на довгі роки можна забути, каже Найдьонов. 

«Це потребуватиме багато років і колосальних вкладень з донорською або державною допомогою. До того ж в «Асканійському» була племінна лінійка реліктових порід тварин. Навряд чи в разі повного знищення буде можливість відновити ці унікальні породи», – зазначив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На лівобережній Херсонщині російські фермери переоформлюють на себе поля аграріїв, які відмовились співпрацювати з окупантами

На головній світлині: дослідне господарство «Асканійське» в селі Тавричанка Каховського району, довоєнний час. Фото: Ксенія Мелешко/Agravery.com

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів