На лівобережній Херсонщині російські фермери переоформлюють на себе поля аграріїв, які відмовились співпрацювати з окупантами

На лівобережній Херсонщині російські фермери переоформлюють на себе поля аграріїв, які відмовились співпрацювати з окупантами

Автор: Дарина Лапіна 21 Апр. 2024 18:20

На Херсонщину зайшли аграрії з росії, які займаються переоформленням земельних ділянок на свої господарства. Також окупаційна влада почала надавати в користування землю тим фермерам, які перереєструвалися за російськими стандартами. Ділянки відбирають у аграріїв, які відмовились співпрацювати із загарбниками. 

За інформацією Центру національного спротиву, право на користування ділянкою окупанти оформлюють через тимчасовий дозвіл на певний термін. 

Ще одна пастка російських терористів для українських аграріїв на ТОТ – так звані «пільгові кредити та безвідсоткові ставки», адже погасити позику (навіть на «пільгових» умовах) насправді нереально.

Ворог продовжує працювати за чіткою схемою, коли всі аграрії мають здавати зерно окупантам за фіксованою ціною в рази нижче ринкової. Після цього гауляйтери перепродають зерно й забирають різницю.

Тільки у 2023 росіяни зібрали та вивезли з тимчасово окупованих територій 4,8 млн тонн зерна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рашисти вивозять зерно з Херсонщини до Сирії та Ірану

Про те, що сільське господарство на ТОТ Херсонщини знаходиться в повному занепаді «Гривна» вже повідомляла раніше.

Так, нещодавно стало відомо, що окупанти забороняють поливати городи мешканцям громад, розташованих на узбережжі знищеного росіянами Каховського водосховища. Загарбники суттєво обмежили подачу води в регіоні. За словами жителів Малокаховки, окупанти вимагають прожити цей рік без городів через проблеми з водопостачанням. Росіяни попереджають, що дозволять використовувати не більше 2 кубометрів води на людину в місяць. 

Складна ситуація і в тимчасово окупованій Олешківській громаді. Там місцеві жителі хоч і продовжують засаджувати свої ділянки, але про промислові обсяги не може бути й мови, адже в деяких населених пунктах майже не лишилось людей. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посівна на Херсонщині всупереч мінам і обстрілам: скільки та які культури сіятимуть

Фото ілюстративне.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів