«Людина в здоровому глузді такого робити не буде»: окупанти практично знищили школу в смт Архангельське (відео)
Скріншот з відео

«Людина в здоровому глузді такого робити не буде»: окупанти практично знищили школу в смт Архангельське (відео)

Автор: Марина Поліщук 23 Ноября 2022 09:00

Архангельська загальноосвітня школа під час окупації стала місцем, де проживали російські військові. Коли смт Архангельське, що входить до складу Високопільської громади Бериславського району, звільнили, місцеві жителі були шоковані, відвідавши школу. Усередині будівля була геть захаращена пляшками з-під алкогольних напоїв та фрагментами фекалій, побитими меблями. Окупанти викрали всі ноутбуки, принтери, а по інтерактивних дошках вони стріляти. У харчовому блоці вони розбили кухонне обладнання, яке школа лише нещодавно встановила.

Відео зі школи опублікував журналіст Юрій Бутусов на своєму Youtube-каналі.

«Це одна з багатьох зруйнованих шкіл України, як символ вкраденого дитинства у дітей», - написав Бутусов.

Архангельський опорний заклад середньої освіти постраждав ще у перші тижні війни. Особливих руйнувань зазнала одноповерхова будівля, де навчалися школярі 1-4 класів.

За словами директорки закладу, у грудні 2021 року там саме встановили нову інтерактивну дошку. У кожному класі було встановлено проєктор, магнітофон та принтери. А придбані перед війною 13 ноутбуків адміністрація навчального закладу не встигла навіть розпакувати. Жінка розповіла, що окупанти крали все, до чого могли дотягтися, все інше - знищували.

«Забрали навіть проєктор - я не знаю, звісно, чи вони поняття хоч мають, навіщо він. І я коли прийшла, то не було і принтера. І дивлюся - я не можу зрозуміти, - що вони ще намагалися тут знайти? Тому що якщо простежити, то все вони із шафок витягували. Я не знаю, що вони там шукали. Ну і в кожному класі залишали свої потреби», - розповіла директорка.

Вона зазначила, що чинити так, як чинили російські загарбники, не буде жодна адекватна людина. За її словами, склалося враження, що окупанти цим хизуються – своїм безкультурним відношенням до дітей, вчителів.

«Мені здається, це їхнє обличчя, їхній менталітет. Це моє особисте враження. Тому що людина з розумом, зі здоровим глуздом такого робити не буде в жодному разі», - зазначила жінка.

Цікаво, що на підлозі у школі серед іншого хламу валялися й портрети російських класиків, Пушкіна та Лермонтова. А біля портретів - фекалії.

«І хто після цього може сказати, що Росія сюди хотіла принести якусь свою частину культури?» - говорить автор відео.

Спали окупанти в шкільному підвалі, куди постягували ліжка, ковдри, та навіть штори розвішали, облаштовуючи свій побут.

Директорка Архангельської школи додала, що жоден з учителів закладу не погодився працювати на окупантів.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів