Чиновниці Херсонської ОВА, підозрюваній в корупції на майже 8 млн гривень, суд призначив символічну заставу

Чиновниці Херсонської ОВА, підозрюваній в корупції на майже 8 млн гривень, суд призначив символічну заставу

Автор: Дарина Лапіна 12 Апр. 2024 14:15

 Днями в Херсоні відбулось гучне затримання керівниці одного з Департаментів Херсонської ОВА.  Чиновницю підозрюють в розкраданні 7,7 млн гривень з бюджету. Та нещодавно Вищий антикорупційний суд своєю постановою надав можливість чиновниці вийти з-під варти у разі внесення застави. Її сума склала 800 тис. гривень.

Подібне рішення не може не дивувати, адже мова йде про підозру в спробі заволодіти бюджетними мільйонами, які держава виділила на обстеження об’єктів в Херсонській області, пошкоджених внаслідок військової агресії рф…

Нагадаємо, 9 квітня оголосили підозру та затримали керівницю одного з Департаментів Херсонської ОВА за розкрадання бюджетних коштів. Про це повідомив начальник ХОВА Олександр Прокудін. «За результатами аудиту наприкінці лютого 2023 було розпочато слідство за фактом розкрадання бюджетних коштів при наданні послуг з технічного обстеження об'єктів, пошкоджених внаслідок агресії рф. Тобто слідство тривало рік і сьогодні правоохоронці надали оцінку діям працівниці адміністрації у вигляді підозри».

В НАБУ розповіли, що затриманих – троє. І вони привласнили 7,7 млн грн при обстеженні пошкоджених рф об'єктів Херсонщини. 

За даними слідства, очільник одного з департаментів Херсонської ОВА у змові з власником та керівником приватного товариства організували завищення вартості технічного обстеження 107 об'єктів соціальної інфраструктури (школи, лікарні тощо) у більше ніж 15 разів. Таким чином договір уклали на суму понад 9,9 млн грн, тоді як фактично надані послуги коштували 534 тис. грн. У результаті учасники схеми заволоділи коштами резервного фонду Кабінету Міністрів України на суму понад 7,7 млн грн.

Про підозру повідомили 3 особам: керівнику департаменту, засновнику ТОВ та його директору. Посадовця і засновника підприємства затримано у порядку ст. 208 КПК України.

11 квітня ВАКС своїм рішенням обрав запобіжні заходи трьом учасникам схеми заволодіння мільйонних коштів під час техобстеження об'єктів Херсонщини, пошкоджених внаслідок агресії рф, - повідомили в пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. 

Заслухавши доводи сторін, суд застосував: до власниці приватної компанії запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 1,5 млн грн застави; до директора приватної компанії – 500 тис. грн застави, а до директора Департаменту Херсонської ОВА – застави у розмірі 800 тис. грн.

За наявною інформацією, можемо припустити, що мова йде про начальницю Департаменту розвитку територій Херсонської обласної державної адміністрації Світлану Васіну. В повідомленні НАБУ йдеться про договір який уклав департамент ХОВА задля технічного обстеження об'єктів на суму в понад 9,9 млн гривень. В той же час голова ХОВА Прокудін повідомив, що слідство за результатами аудиту по цій справі було розпочато наприкінці лютого 2023. Тобто аудит було проведено за період, що передував 2023-му року. На сайті Прозоро є тендер, який відповідає і сумі названій НАБУ (9,9 млн грн), і періоду часу, який, скоріше за все, перевіряли аудитори (2022 рік). 

В цьому тендері на «Технічне обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж будівель», який оголосив Департамент розвитку територій Херсонської облдержадміністрації, контактною особою вказана Васіна Світлана Віталіївна. Нині вона обіймає посаду директорки вищезгаданого департаменту.

Ми намагались дізнатись суму зарплатні посадовиці, однак пошук її декларації на сайті НАЗК результатів не дав. Але судячи з наявної інформації про зарплати чиновників Херсонської ОВА, 800 тисяч гривень – для них є середнім річним доходом. Можемо припустити, що і для директорки Департаменту розвитку територій ХОВА Світлани Васіної також.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Херсонській ОДА отримують чи не найвищі зарплати в Україні серед чиновників такого рівня

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів