Історія родини, в чию автівку в передмісті Херсона поцілили російські окупанти

Майже два місяці тому, 13 листопада, російські окупанти обстріляли з артилерії авто в передмісті Херсона: загинув чоловік, поранено двомісячну дитину. У машині їхали Сергій Мартинюк, його донька Ольга та її донька Мирослава. Дитиною сьогодні опікується тітка, поки мама перебуває на лікуванні в Австрії.

Трагедія сталася на в’їзді в Зеленівку. Після влучання легковий автомобіль загорівся. Чоловік, який був за кермом, загинув, його тіло вигоріло практично вщент. У дитини діагностували мінно-вибухове поранення голови.

Ольга відтягла доньку від палаючого авто, сама отримала численні опіки та переломи. Зараз вона лікується за кордоном, повідомляє «Суспільне». Тим часом за її донькою Мирославою доглядають тітка й дві бабусі.

На лікування до Австрії херсонку Ольгу Мартинюк доправили літаком 24 листопада. У неї були множинні садна, опіки та численні переломи ноги й руки. Одну ногу жінці ампутували ще в Україні. Зараз лікарі намагаються вберегти другу. За місяць медики провели 7 операцій: дві в Херсоні, одну в Одесі та чотири в Австрії. 

«Нога важка, там немає кістки, бо були уламки та ногу розтрощило. Тепер потрібно ставити апарат Єлізарова. Почуваюся добре, у порівнянні з минулим місяцем. Уколами мене вже не знеболюють. Трохи підживили мої рани, я сама вже набралася сил», – розповіла Ольга.


Ольга в лікарні після поранення. Фото надала Ольга Мартинюк

Як потрапила під обстріл, вона пам’ятає до дрібниць. Після влучання снаряда в машину, не одразу зрозуміла, що відбувається. Побачила, що зламані дві ноги й ліва рука. Доньку Мирославу, каже Ольга, викинуло через вікно. Щоб вибратися з автівки, яка вже палала, їй довелося вибивати двері рукою. Потім намагалася швидше відповзти далі, адже боялася, що машина вибухне.                

«Я трохи, скажімо так, підсмажилася, поки відкривала двері, а потім вже намагалася відповзати від машини. Дитина була в комбінезоні, тому я взяла її за грудки і отак перекладала далі, а правою рукою трималася за траву та підтягувалась. У цей момент був обстріл: і відльоти, і прильоти. Коли їх чула, притулялася до землі. Мирослава сильно плакала, а в мене вже сил просто не було, була велика кровотеча», – згадує Ольга.

За її словами, увесь цей час вона бачила, як проїжджали машини, їх було багато, близько 10.

«Я розумію, що кожен переживає за своє життя. Але я махала правою рукою, щоб хоча б нас відтягнули далі від машини, бо боялася, що авто може вибухнути», – каже жінка.

За кермом був свекор Ольги, Сергій Мартинюк. Як розповіла його донька Юлія, яка зараз доглядає за маленькою Маргаритою, у день обстрілу він возив невістку й онуку на медогляд у Херсон. Поверталися вже після лікарні додому, коли снаряд влучив у машину. Чоловіка врятувати, на жаль не вдалося, він загинув на місці.

«Батькові було 63 роки. Він тільки вийшов на пенсію після деокупації: пережив окупацію, полон, його водили допитувати. Мій батько герой. Завдяки йому Оля і Мирослава живі. У той день вони мали виїжджати до Баштанки й не змогли, бо сталася ця трагедія», – пригадує жінка.

Першими, хто побачив у полум’ї автівку та Ольгу з дитиною, були військовослужбовці 124-ї бригади, 197-го батальйону Артем Рудаков і Влад Глущенко. Вони надали першу домедичну допомогу жінці. Згодом під’їхав екіпаж патрульної поліції та доставив дитину до лікарні. Дівчинці діагностували черепно-мозкову травму, струс головного мозку, забій легенів та нирок. Зараз із Мирославою все добре. 7 грудня дівчинці виповнилося 3 місяці.

«Нещодавно були з дитиною на скринінгу вух. Усе добре. Мирослава росте, їсть, гуляє. Дякую лікарям херсонської лікарні. Вони дуже всі допомогли, і вдень, і вночі були поруч з дитиною. Завдяки їм вдалося зберегти дитинку та все ж таки пережити горе й трагедію, яка сталася», – каже Юлія.


2-місячна Мирослава Мартинюк, яка була поранена під час обстрілу. Фото надала Ольга Мартинюк

Ольга розказала, що поки вибиралася з машини не відчувала біль. Дорогою до лікарні стало гірше. Жінка не втрачала свідомість і весь час намагалася розмовляти з військовими.

«Хлопці поклали мене в машину, і ми поїхали. Дорогою я повідомила всю інформацію: хто я, де живу, що вдома залишилася старша дочка 11 років, і вона там одна, потрібен догляд за нею. У лікарні так само була при свідомості та все те саме розповіла. А потім зробили рентген і, напевно, наркоз та операцію, цього я вже не пам’ятаю», – розповіла Ольга.

За словами Юлії, гроші на лікування Ольги збирали всією країною. Одразу після обстрілу оголосили збір коштів. Допомагають і волонтери: надають суміші та необхідні для дитини речі. 

«Я як ніколи за час повномасштабного вторгнення відчула, що таке українці, що таке єднання, і що своїх не кидають ніколи. Дякую всім, хто допомагав та продовжує це робити. Все у нас вийде: Оля сильна характером. За малечею ми дивимося та чекаємо, коли зможемо побачитись з її мамою», – каже родичка пораненої жінки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лежала серед пилу, скла та уламків: в «Охматдиті» врятували тяжко поранену 11-річну Настю з Кіндійки

На головній світлині: усе що залишилося від автівки родини Мартинюків після влучання ворожого снаряду. Фото: Нацполіція

Пов'язані записи

На лівобережжі Херсонщини окупанти створили 15 кадетських класів слідчого комітету РФ

На тимчасово окупованому лівобережжі Херсонщини російська влада продовжує розширювати мережу кадетських класів, які функціонують на базі захоплених шкіл. Йдеться про класи різного спрямування, створені під патронатом силових структур РФ –…

Подробиці
«Це схоже на агонію окупантів»: Шанько – про посилення ударів по Херсону

У Херсоні окупанти ще активніше почали використовувати безпілотники різних типів, дедалі частіше завдають ударів по транспорту. Про це розповів начальник Херсонської міської військової адміністрації Ярослав Шанько у ефірі телеканалу «Ми…

Подробиці