8 жовтня телеграм-канал «База зрадників по Херсону та півдню України» оприлюднив інформацію щодо голови Рубанівської ОТГ Каховського району Олега Куратова. За даними каналу, Куратов пішов на співпрацю з окупаційною владою, підтримав окупацію Херсона.
Довідка. Село Рубанівка до реформи входило в склад Великолепетиського району Херсонщини. Наразі Рубанівська територіальна громада Каховського району об’єднує села Рубанівка, Демидівка, Миколаївка, Веселе, Запоріжжя.
«База зрадників...» публікує фото голови ОТГ, на якому він стоїть на порозі біля сільради, а над дверима піднято російський «аквафреш».
Розповсюджене російськими пабліками фото Олега Куратова біля будівлі сільради Рубанівки з прапором РФ
Російські окупанти й справді розповсюдили цю світлину з Куратовим у своїх пропагандистських пабліках. В інформації до неї сказано, що в Рубанівці, мовляв, уперше піднято російський прапор, а «глава села Кратов» (саме так написане прізвище очільника ОТГ) буцімто радіє, що в селі «начинается новая жизнь».
Скріншот з російських пабліків
Окупанти заявили, що Олег Куратов нібито виступив на їхню підтримку та сприяв підняттю російського прапору на будівлі сільради.
Проте мешканці села Рубанівка стверджують, що загарбники зробили цю фотографію під примусом. Бо незадовго до цих подій вони викрали голову ОТГ. Про це пише Центр журналістських розслідувань, посилаючись на власні джерела.
Як зазначає видання, про викрадення голови Рубанівської громади Олега Куратова стало відомо 16 вересня. Разом із ним російські загарбники викрали ще кількох мешканців села, зокрема й місцевого лікаря. А 7 жовтня на російських пропагандистських телеграм-каналах і з’явилася та сама фотографія Куратова з нібито його цитатою.
«Насправді російський прапор окупанти почепили самі, без участі нашого голови. Його тримали в сільраді, а коли відпустили, то сфотографували на виході біля свого триколора», – розповіли Центру журналістських розслідувань мешканці Рубанівки.
Чи став Олег Куратов зрадником, чи він діє під примусом? Відповідь на це питання знайдуть правоохоронці
Зйомка постановочних фото та відео стала поширеною практикою серед російських загарбників, пише видання. Про вимушену участь у цих сюжетах розповідав викрадений у квітні головний редактор видання «Нова Каховка.City» Олександр Гунько та інші жертви окупантів.
Деякі з них після полону «ламалися», переходили на бік росіян і згодом самі починали переслідувати своїх патріотично налаштованих колег. Зокрема, саме так сталося з директором Новокаховського ліцею №10 В’ячеславом Рєзніковим, який після полону став начальником «відділу освіти» окупаційної адміністрації у своєму рідному місті.
Нерідко окупанти пропонують місцевим колаборантам піти «на підвал» добровільно, аби потім у разі чого можна було сказати, що їх «зламали» саме в полоні. Про це Центру журналістських розслідувань на умовах анонімності розповіли інші жертви росіян на Херсонщині.
Свого часу поширювалася інформація про викрадення голови Новотроїцької громади Генічеського району Петра Збаровського та голови Лазурненської громади Скадовського району Сергія Бєліка. Згодом вони добровільно пішли на співпрацю з окупантами й очолили місцеві окупаційні адміністрації.
Тэги: