Готується до друку унікальне видання, що стане важливим джерелом знань про історію та культуру кримськотатарського народу, – «Календар знаменних і пам’ятних дат кримськотатарського народу». Відповідальним за його видання є Ібрагім Сулейманов, голова Херсонського міського меджлісу та директор з розвитку БО Кримськотатарський культурний центр «Куреш».
У коментарі «Політична Херсонщина» Ібрагім Сулейманов пояснив, що йдеться не про той календар, асоціація з яким виникає у більшості людей, пошувши це слово.
«У нашому випадку це дуже стисле, систематизоване видання про найбільш відомі постаті з числа кримських татар та події пов’язані з Кримом та його народом за всі часи що нам були відомі побудовані в хронологічному порядку. Тобто автори видання взяли на себе амбітну ціль: зібрати та описати всі знаменні події та постаті, які внесли свій вклад у розвиток науки, культури, політики, військової справи, спорту, музики і, звичайно, національно-визвольного руху кримських татар, а також події, які відбулися на території Криму або пов’язані з ним. Наскільки це вдалося, судити читачам звісно, але ми це зробили», – зазначив він.
Нині, за словами Сулейманова, Календар повністю набраний і готовий до друку. Тож як тільки-но вони зможуть профінансувати оплату послуг друкарні, видання буде доступне для вільного розповсюдження. Йдеться насамперед про бібліотечні фонди, університети, органи влади тощо.
Видати Календар планують тиражем в 700 екземплярів.
«Ми безкоштовно плануємо розповсюдити (ред.Календар) там, де від цього видання буде, на наш погляд, найбільша користь, адже такого видання ще не було і це перша спроба це зробити. Тираж буде 700 екземплярів, це не так багато, але коли ви візьмете його до рук, то відчуєте тягар часу, епох, про які йдеться в його змісті», – наголосив голова Херсонського міського меджлісу.
Він також додав, що реалізація проєкту здійснюється завдяки донорам.
Підготовку такого видання прокоментував і херсонський краєзнавець Дементій Білий:
«Ми його давно чекали з нетерпінням. У нас багато білих плям в нашій історичній пам'яті. А також ще живі старі, нав'язані російською імперією наративи, якими користуються деякі сучасні українські історики. Треба всі ці застаріли наративи відставляти».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спочатку засудили сина, потім – батька: на ТОТ Херсонщини окупанти полюють на кримських татар
Головне фото: 24 канал, у тексті з сайту «Політична Херсонщина»
Тэги: