Генеруватиме електрику й тепло: в Одесі побудують сміттєспалювальний завод

Генеруватиме електрику й тепло: в Одесі побудують сміттєспалювальний завод

Автор: Дарина Лапіна 27 Июня 2024 12:00

В Одесі планують побудувати сміттєспалювальний завод, який буде виробляти електрику і тепло. На нещодавній сесії Одеської міськради депутати вже погодили розробку відповідного  проєкту землеустрою. 

Проєкт передбачає відведення земельної ділянки площею 4 га комунальному підприємству «Теплопостачання міста Одеси» під будівництво заводу. Оформлення земельної документації дозволить розпочати розробку проєкту з будівництва, пояснили в пресслужбі Одеської міськради. 

Плани створення сміттєспалювального заводу місцева влада затвердила ще в 2022 році, погодивши «Схему теплопостачання міста Одеси».  А на нещодавній сесії депутати закріпили її у Стратегії розвитку міста.

Також наразі спільно з японськими партнерами ведеться розробка Майстер-плану з відновлення Одеси. До нього увійде й проєкт будівництва  сміттєспалювального заводу.

Раніше «Гривна» повідомляла, що в Одеській області збирались побудувати 7 сміттєпереробних заводів. Відповідний меморандум в 2023 році в Одесі підписали міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець, начальник обласної військової адміністрації Олег Кіпер та голови 7 громад Одещини, де, власне, і планувалось будівництво.

Для розміщення таких підприємств в різних районах області було визначено 7 земельних ділянок, розташованих в населених пунктах: міста Арциз, Подільськ, Южне, поселення Авангард, села Знам’янка, Молога та Саф’яни. 

Крім цього, нещодавно «Гривна» повідомляла, що Велика Британія фінансуватиме будівництво заводу з виробництва водню, а також сонячної та вітрової електростанцій потужністю 120 МВт і 80 МВт відповідно в Одеській області в межах реалізації проєкту H2U. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, де на Одещині планують побудувати вітрові електростанції

Відмітимо, що сміттєпереробні заводи планують будувати і на Херсонщині. Так, в травні цього року про плани будівництва модульного заводу з переробки будівельного сміття на Херсонщині заявив начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін після зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Японії в Україні Кунінорі Мацуда.

А в березні цього року про свої наміри побудувати завод для сортування та переробки відходів руйнувань на Херсонщині заявив і один з найбільших агрохолдингів Дніпропетровщини KSG Agro.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Херсонщині хочуть побудувати завод з переробки відходів руйнувань – це вже другий подібний проєкт для області

Фото: shutterstock.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів