На Одещині планують побудувати завод з виробництва водню, а також сонячну та вітрову електростанції

На Одещині планують побудувати завод з виробництва водню, а також сонячну та вітрову електростанції

Автор: Дарина Лапіна 12 Май 2024 12:30

Велика Британія фінансуватиме будівництво заводу з виробництва водню, а також сонячної та вітрової електростанцій в Одеській області в межах реалізації проєкту H2U. 

Велика Британія почала реалізацію 13 інноваційних проєктів в енергетиці України, виділивши 16 млн фунтів стерлінгів (20,15 млн доларів) у межах програми InnovateUkraine. Так, дві компанії: «Водень України» та «AB5 Consulting» отримали грант від МЗС Великої Британії на реалізацію проєкту H2U з виробництва відновлюваного водню в Одеській області. Про це розповідається на сайті Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. 

Проєкт H2U передбачає будівництво заводу з відновлюваного водню потужністю 100 МВт для виробництва «зеленої» енергії та водню з метою забезпечення внутрішніх потреб та експорту до ЄС.

Окрім того, проєкт передбачає будівництво сонячної та вітрової електростанцій потужністю 120 МВт і 80 МВт відповідно, а також оцінку можливості підземного зберігання водню в соляних утвореннях Одеської області.

Такий підхід забезпечує надійне енергопостачання, здатне протистояти зовнішнім перебоям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зелені квартали з цікавими фотозонами, повністю закриті для автомобілів: одне з міст Одещини озеленять на понад 230 тис. євро

Цей грант підкреслює важливість проєкту для просування інновацій та сталого розвитку в українському енергетичному секторі. Інноваційний підхід проєкту полягає у використанні відновлюваних джерел для виробництва «зеленого» водню – чистого та універсального енергоносія.

Розглядається можливість підземного зберігання водню в соляних утвореннях Одещини для забезпечення надійного енергопостачання.

У рамках гранту буде проведено техніко-економічне обґрунтування під керівництвом «AB5 Consulting» та «Водень України» для подальшої реалізації проєкту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Одещині будують великий тепличний комплекс за стандартами ЄС – перший урожай лохини обіцяють уже влітку

Головна світлина: сайт Конгресу місцевих та регіональних влад.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів