Гауляйтери окупованої Херсонщини: любителі чужого майна та швидкості

Гауляйтери окупованої Херсонщини: любителі чужого майна та швидкості

Автор: Марина Поліщук 17 Янв. 2023 11:40

Окупаційна влада роздає «посади» на окупованих територіях Херсонської області собі подібним – найчастіше це люди, які мають проблеми із законом та низькі моральні якості. Приміром, гауляйтер Іванівської громади Генічеського району свого часу втік із Криму через проблеми із законом, а тепер активно грабує жителів Нижніх Сірогоз та Іванівки. Не гребує чужим майном і гауляйтер Верхнього Рогачика Каховського району, особливо автівками. Щоправда, він уже доїздився...

Відібрав машину й квартиру

Призначений російськими окупантами гауляйтер Іванівської громади Генічеського району Олександр Васалатий отримав паспорт громадянина РФ і грабує місцевих жителів. Також він останнім часом частіше перебуває в сусідніх Нижніх Сірогозах, де знаходиться місцева російська «воєнна комендатура». Про це пише Центр журналістських розслідувань, посилаючись на власні джерела.

Народився і виріс Васалатий Олександр Миколайович (10 вересня 1983 р. н.), у Криму. До свого призначення в цьому селищі про нього нічого не чули. 

Рідні Васалатого в радянські часи проживали в Росії, однак уже давно переїхали до села Нижні Торгаї Нижньосірогозької територіальної громади Генічеського району. Рідний дядько гауляйтера довічно позбавлений волі й сидить у в’язниці в одній з північних областей України. Сам Олександр Васалатий втік із Криму через проблеми із законом.


Олександр Васалатий, гауляйтер Іванівки

Одразу ж після свого призначення гауляйтером він почав грабувати жителів Нижніх Сірогоз та Іванівки. У місцевого лікаря відібрав машину, а в одного із суддів «віджав» квартиру й поселився в ній разом зі своєю коханкою. Проте останнім часом Васалатого значно частіше можна зустріти не в Іванівці, а в сусідньому смт Нижні Сірогози, де також розташована місцева російська «воєнна комендатура». Вочевидь, поруч із військовими окупаційної армії він почувається значно комфортніше.

За даними російського державного реєстру юридичних осіб, Олександр Васалатий вже має громадянство РФ. 

Любить їздити на високій швидкості

Гауляйтер Верхнього Рогачика Каховського району Євген Бабич днями потрапив в аварію, але вижив. Його доставили в лікарню Генічеського району. Водій Бабича загинув, пише Центр журналістських розслідувань з посиланням на власні джерела у Верхньорогачицькій громаді.

Аварія сталася поблизу села Павлівка Генічеського району на трасі Велика Лепетиха – Генічеськ. Як свідчать раніше поширені самим Євгеном Бабичем відео в соцмережах, він дуже любить їздити на високій швидкості. Причому їздити він полюбляє на відібраних у законних власниках автівках.


Євген Бабич, гауляйтер Верхнього Рогачика

Про призначення Бабича Євгена Федоровича, 30 квітня 1981 року народження, гауляйтером Верхнього Рогачика стало відомо ще в червні 2022 року. До отримання цієї «посади» він був першим секретарем Верхньорогачицького районного комітету нині забороненої «Компартії України», членом КПУ, а в 2012 році балотувався в народні депутати України від цієї ж партії, але безуспішно.

«Ще до свого призначення гауляйтером Євген Бабич поводив себе як головний «смотрящий» від росіян у Верхньому Рогачику і всій громаді. Він дуже активно писав у соцмережах, займався кадровими питаннями і шукав кандидатів на різні посади до органів окупаційної влади, організовував видачу російської «гуманітарки» і «пенсії» та погрожував розстрілювати всіх, хто йому не сподобається. Дуже хизувався своєю посадою і дружбою з російськими військовими», – розповіли жителі Верхнього Рогачика.

Нагадаємо, наприкінці грудня минулого року в окупованій Каховці підірвали автомобіль колаборанта, гауляйтера села Любимівка Андрія Штепи на прізвисько «Шнира».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів