Французькі найманці в Одесі та штрафи за генератори – спростування чергових фейків

Французькі найманці в Одесі та штрафи за генератори – спростування чергових фейків

Автор: Дарина Лапіна 20 Червня 2024 18:00

Частина нинішньої війни з росією – намагання ворога дестабілізувати ситуацію всередині нашої країни за допомогою дезінформації. Мало не щодня російська пропагандистка машина запускає в інформаційний простір чергову порцію фейків.

Наприклад, днями ворожі державні медіа активно поширювали інформацію про прибуття французьких найманців до одного з портів Одеси. За словами пропагандистів, вони прибули на трьох катерах і були повністю екіпіровані.
Насправді це черговий фейк ворога в рамках інформаційної кампанії щодо «французьких найманців в Україні». 

Як пояснили в Центрі протидії дезінформації, по-перше, ru-пропагандисти не надають ніяких доказів своїм твердженням. По-друге, інформація про три катери, на яких вмістилося понад 60 осіб у повному екіпіруванні – виглядає як мінімум абсурдно та нелогічно. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пропаганда в дії: які фейки поширюють російські медіа, аби посіяти паніку серед херсонців

Ще одне хибне твердження, яке ширилось мережею, стосувалось штрафів для власників генераторів за перевищення рівня шуму під час роботи приладів — із посиланням на санітарно-гігієнічні норми України, затверджені МОЗ України.

В МОЗ спростували цю інформацію, зауваживши, що дана інформація не відповідає дійсності, адже під час ліквідації аварійних та надзвичайних ситуацій санітарні норми щодо перевищення рівня шуму не застосовуються. 

Зокрема, статтею 32 Закону України «Про систему громадського здоров’я» передбачено, що шум на захищених об’єктах під час здійснення будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівні, встановлені державними медико-санітарними нормативами для відповідного часу доби. Допустимі рівні звуку в приміщеннях житлових будинків становлять 35-55 дБА вдень та 25-35 дБА вночі, а на території житлової забудови — 50-60  дБА вдень та 40-50 дБА вночі (наказ МОЗ  від 22 лютого 2019 року № 463). Однак зазначені вимоги не застосовуються під час ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій. А також у випадках коли, наприклад, шумні прилади та інше обладнання забезпечують життєдіяльність житлових і нежитлових громадських будівель.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фейки від Сальдо: як російська пропаганда атакує Херсонщину

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів