«Досі страх, коли шумить вода»: жителі Херсонщини згадують, як пережили підрив дамби

«Досі страх, коли шумить вода»: жителі Херсонщини згадують, як пережили підрив дамби

Автор: Ян Ярчук 06 Июня 2024 19:15

Минув рік після підриву Каховської ГЕС 6 червня 2023 року. Це стало новим викликом для жителів Херсонщини. Хоч вода вже давно зійшла, проте ці події назавжди залишили слід у житті людей і жахливі спогади. Велика вода неочікувано й швидко в одну мить забирала їхнє життя, дехто втратив рідних, будинки, домашніх улюбленців та впевненість у майбутньому. Адже тоді ніхто не знав, що буде завтра.

У соцмережах жителі Херсонщини згадують та публікують дописи про цю катастрофу.

Наталія, виїхала з окупованих Олешок:

«Минув рік, як клята цапня звільнила нас від житла, майна, дорогого серцю міста, друзів, частини життя...
6 червня Олешки топило, зверху бомбили, ліс горів....
Болить.... Часто сниться хата, троянди, іриси, навіть автобус
«акваріум», яким їздила на роботу у Херсон, мальовничі Кринки і друзі... написи на воротах «трупов нет», люди-тіні біля завалених хатин... Болить.... Досі страх, коли шумить вода, коли проходжу біля фонтанів... Часто в вухах гул....
Пам'ятаю, як виїжджали, нас було 60 людей з Олешок, Голої Пристані, навколишніх сіл, і на кордоні перед нами питають у бабусь, яким десь 85+ мету приїзду, а бабусі кажуть: потопельники ми, дочко, потопельники. Їдемо кудись, бо нема вже де жити. Дівчина ледь не плаче, дивлячись на нас, а ми ковтаємо сльози, бо ніхто не знає, чи зможе повернутися додому...
Отак перекотиполем гонить вітер нас по світу. Хтось десь зачепився в іншому краї, а когось ще гонить. Але усім сниться рідна домівка, дорогі серцю люди, речі і спогади....
Тримаймося...
».

Ольга (імʼя змінено), знаходиться на лівому березі:

«Прошёл ровно год с того ужасного дня, который я не забуду до последнего вздоха. Как вытаскивали животных, спасали людей и видели, как оседали дома. Со всех сторон мяуканье, вой и звук воды. Дышащий страшный звук воды, который ничего хорошего не предвещает. .. За это год я снова пытаюсь подняться на ноги с Божьей помощью. Но и самая большая потеря произошла тоже в этот год. Я потеряла отца. Сижу и снова это все переживаю, потому что сегодня 6-е июня».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Річниця теракту: як вода поглинала Херсон після підриву Каховської ГЕС – фото та відео

Олена, перебуває в Херсоні, оприлюднила власне відео з підписом:

«Так змінювалася ситуація в річпорту Херсона торік: три короткі відео зняті мною о 12.00, 15.00 та 19.00. 06.06.2023. Таким був мій останній «день журналіста» і перший день бомжа».

Вода поступово заходить у річпорт

Лариса, виїхала з Херсона:

«Коли мені сьогодні говорять: «добре, що живі, а будинки ваші відбудуємо...», можу відповісти тільки одне: так – живі, але ми вже ніколи не відновимо те, що накопичувалося і створювалося все життя... Особливо ті, хто у поважному віці.
Живі безхатченки!
Держава підтримала нас 5-ма тисячами, про які і говорити нема чого...Ну да, – ще обласна і міська рада такими ж сумами. Багато це?, можливо на це рік прожити, втративши ВСЕ? а скільки ще попереду?
Я – не про себе особисто, а про всіх
«затоплеників»
А затоплено в Херсоні було за офіційними даними 2240 будинків, а скільки за неофіційними даними, ніколи не дізнаємося
».

Олександр, херсонець:

«Рік тому кожен херсонець пережив новий рівень вразливості – через стихію затоплення.
Такий собі досвід – відчувати наслідки злочину підриву дамби
».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через рік після теракту Острів знову квітне: історія жительки Херсона про пережиту велику воду (фото, відео)

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів