Стало відомо, що планують збудувати на місці зруйнованої окупантами Каховської ГЕС

Стало відомо, що планують збудувати на місці зруйнованої окупантами Каховської ГЕС

Автор: Марина Поліщук 06 Июня 2024 10:30

6 червня – річниця теракту на Каховській ГЕС, знищеній російськими окупантами. За цей час «Укргідроенерго» розробило проєкт будівництва тимчасової гідроспоруди на місці зруйнованої росіянами гідроелектростанції.

Як і коли його планують реалізувати, розповів в ефірі телемарафону гендиректор компанії «Укргідроенерго» Ігор Сирота. За його словами, рік тому уряд ухвалив рішення про розробку проєкту тимчасового сполучення лівого та правого берегів Херсонської області та припинення роботи водосховища.

«Такі проєкти тимчасових гідроспоруд є, вони вже готові до реалізації», – зазначив Сирота.

Він додав, що співробітники «Укргідроенерго» готові розпочати роботи з будівництва, як тільки буде деокупована територія Херсонщини.

«Разом з Каховським водосховищем Україна втратила 35% запасів питної води. Відновлення Каховського гідровузла необхідне, передусім, для забезпечення півдня України питною водою, відновлення судноплавства, зрошення сільгоспугідь, охолодження реакторів ЗАЕС і лише потім – для виробництва електроенергії», – пояснив необхідність будівництва гідроспоруди керівник компанії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Густий вербовий ліс три метри заввишки: який вигляд зараз має Каховське водосховище (фото)

Сирота нагадав, що втрата Каховської ГЕС – це втрата 1,5 млрд кВт-год електроенергії на рік.

При цьому через неналежну реакцію світової спільноти щодо теракту на Каховській ГЕС російська агресія розповсюджується і на інші об’єкти гідроенергетики України. Загалом по ГЕС і ГАЕС було завдано понад 118 ракетних ударів.

Наразі тяжка ситуація на ДніпроГЕС – її виведено з експлуатації, але ворог продовжує бити по греблі та гідроспорудах. Ситуація може обернутися черговою екологічною катастрофою, наголосив Ігор Сирота.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майбутнє без Каховської ГЕС буде, просто воно буде іншим: херсонський науковець – про відновлення водосховища

На головній світлині: такий вигляд сьогодні має головна будівля Каховської ГЕС після підриву російськими окупантами. Фото із соцмереж 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів