Річниця теракту: як вода поглинала Херсон після підриву Каховської ГЕС – фото та відео

Річниця теракту: як вода поглинала Херсон після підриву Каховської ГЕС – фото та відео

Автор: Марина Поліщук 06 Июня 2024 16:30

У річницю теракту на Каховській ГЕС нагадаємо, яким був Херсон у перші дні після затоплення. Далі – фото та відео, зроблені нашим журналістом рік тому, коли в місті вирувала велика вода.

Затоплені були всі прибережні райони Херсона – деякі зовсім пішли під воду, деякі постраждали частково. Усе це вже увійшло в історію у вигляді спогадів очевидців, численних світлин та відеозаписів.

«Гривна» теж нагадає, яким був Херсон у перші дні після того, як російські окупанти підірвали дамбу Каховської ГЕС. Наші архівні фотографії та відео були зроблені в трьох локаціях міста: у центрі – провулок Йосипа Пачоського (колишній Спартаківський), на набережній у парку Слави та в Шуменському мікрорайоні.

7 ЧЕРВНЯ 2023 РІК. ХЕРСОН, ПРОВУЛОК ЙОСИПА ПАЧОСЬКОГО

Вода з Дніпра затоплює район річкового порту. Людей із уже підтоплених будинків евакуюють, їм надають допомогу міські служби та волонтери. Подекуди вода дісталася аж до третього поверху будинків! Повсюди видно людей, простих жителів – не рятівників, які збираються в купки й обговорюють побачене, діляться новинами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Велика вода в Херсоні та емоції людей: «Нам не страшно, а цікаво – це ж історія, хоч і трагічна»

А цю бабцю волонтери ледве змусили покинути її житло, що знаходиться в зоні затоплення. Вона самотньо сидить з невеликим клунком, який встигла прихопити з дому, на бордюрі біля будівлі в старій частині Херсона.

7 ЧЕРВНЯ 2023 РІК. ХЕРСОН, ВУЛИЦЯ ВАЗОВА

Колись калюжоподібна річка Вірьовчина теж вийшла з берегів та підтопила будинки в Шуменському мікрорайоні. Зокрема, крайні багатоповерхівки по вулицях Куліша та Вазова поступово почала поглинати каламутна вода. Повністю затопило й гаражний кооператив біля Вірьовчиної.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через рік після теракту Острів знову квітне: історія жительки Херсона про пережиту велику воду (фото, відео)

8 ЧЕРВНЯ 2023 РІК. ХЕРСОН, ПАРК СЛАВИ

Стрімкі води Дніпра підтопили набережну в парку Слави. Вода швидко піднялася, поглинувши всі нижні сходинки. Судячи з кількості голосів на відео, тут зібралося чимало херсонців, щоб подивитися, як прибуває вода. І навіть вибухи, звуки яких теж чутно на відео, не налякали людей.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів