Для порятунку Херсонської обласної бібліотеки імені Гончара оголошено збір пожертв

Для порятунку Херсонської обласної бібліотеки імені Гончара оголошено збір пожертв

Автор: Сергій Яновський, golos.com.ua 12 Декабря 2022 07:50

Херсонці, котрі часто-густо не можуть знайти кошти на терміновий ремонт своїх помешкань, зруйнованих обстрілами, збирають пожертви для захисту… найбільшої в регіоні книгозбірні, повідомляє «Голос України».

Перед втечею з українського міста російські окупанти викрали всі рідкісні й цінні видання з обласної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара. Але потому комплекс, де зберігається близько мільйона одиниць різноманітної літератури, рашисти почали обстрілювати з протилежного берега Дніпра. Як наслідок – на першому поверсі будівлі й частково на другому повилітало скло як із вікон, так і з дверей. Розбито понад сто вікон, у тому числі вітринних, завбільшки у два квадратні метри – на друзки перетворилося більше тисячі квадратних метрів скла! 


Усередині будівлі бібліотеки все всипане склом. Фото: Суспільне

Для латання дірок на перший час працівникам «Гончарівки» запропонували тільки цупку плівку. Але в даному випадку вона не підходить: у великій споруді над крутим схилом Дніпра дмуть такі протяги, що ця плівка в рамах просто не втримається. Хіба паркет нею застелити.

Тому в рамках проекту «Врятувати Гончарівку» під егідою Української бібліотечної асоціації започаткували збір пожертв на будівельні плити для перекриття віконних отворів.

«OSB-плити, які зазвичай використовують для тимчасового ремонту, від початку рашистських обстрілів у Херсоні помітно подорожчали. Одна плита потрібних габаритів зараз коштує 650 гривень, а на перший поверх піде ціла пачка із сотні штук. Відтак шукаємо 65 тисяч гривень і дуже сподіваємося на допомогу небайдужих людей з усієї України», – розповіла власкору «Голосу України» директор Херсонської обласної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара Надія Коротун

Причому зволікати із затулянням розбитих вікон не можна: через них до приміщень потраплятимуть опади, і паперова література на полицях відсиріє і почне розповзатися. Тож втрати в найближчій перспективі можуть значно перевищити витрати на будівельні плити.

Дирекція книгозбірні звернулася з цього приводу й до Херсонської обласної ради, і до обласної військової адміністрації. Адже допомога необхідна не тільки для ремонту, а й для перевірки комплексу на предмет пошуку вибухонебезпечних предметів і пасток, які могли залишити окупанти. Таку перевірку досі не виконали, хоча з дня визволення обласного центру минуло вже кілька тижнів.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів