Шестеро жителів Херсонщини втратили сукупно понад 100 тисяч гривень, ставши жертвами шахрайських схем.
Зокрема, у Херсоні на гачок так званих банківських аферистів потрапили двоє людей. Їм зателефонував невідомий, представився працівником служби безпеки банку та попросив назвати дані карток нібито для перевірки та оновлення захисту. Люди повірили й розкрили секретну інформацію, повідомляє відділ комунікації поліції Херсонської області. Отримавши доступ до банківських рахунків херсонців, шахрай зняв із картки чоловіка 28 тис. гривень, а жінки – 40 тис. гривень.
Увага! Поліція вкотре застерігає: якщо вам телефонують нібито з банку й повідомляють про перевірку, оновлення захисту та можливі шахрайські схеми з карткою, одразу кладіть слухавку й самі звертайтеся до банку за номером, що зазначений на звороті вашої платіжної картки. Нікому не розголошуйте дані своїх банківських карток: пін-код, СVV-код, термін дії картки, паролі з sms-повідомлень.
Також жертвами шахраїв стали дві жительки Херсонського району. У соцмережах вони отримали повідомлення від нібито знайомих із проханням терміново позичити гроші. Не перевіривши інформацію, жінки одразу перерахували на надіслані їм рахунки 16 тис. гривень та 5 тис. гривень. Після цього вони зателефонували своїм знайомим дізнатися, чи отримали ті кошти. З’ясувалося, що їхні акаунти в месенджерах зламали шахраї, розіславши подібні повідомлення всім підписникам.
Увага! Якщо ви отримали повідомлення від друзів чи знайомих із проханням позичити гроші, то краще зателефонуйте цій людині та запитайте, чи справді вона потребує допомоги. Шахраї можуть представитися будь-ким.
Іще двоє жителів області в інтернеті перейшли за невідомими посиланнями нібито для отримання грошової допомоги від міжнародних організацій. Люди ввели реквізити банківських карток і паспортні дані. Після цього з їхніх рахунків зникло від 5 тис. гривень до 10 тис. гривень.
Увага! Якщо ви натрапили в соцмережах на рекламу грошової допомоги від держави або різних організацій, ігноруйте та блокуйте її. У жодному разі не переходьте за невідомими посиланнями та не вводьте дані банківських карток, адже тоді шахраї отримують доступ до вашого рахунку та кредитного ліміту. Краще самі зателефонуйте до організацій, які пропонують допомогу, щоб дізнатися умови її отримання.
Якщо ви все ж таки потрапили на гачок шахраїв – не гайте часу та одразу звертайтеся до поліції.
Ілюстрація: shutterstock.com
Тэги: