День  678. 2 січня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

День 678. 2 січня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Автор: Євген Веселов 02 Янв. 2024 19:25

Зустріли вже другий поспіль Новий рік не вдома. Намагаємося бути щасливими і вчимося жити, як мовиться, "тут і зараз". На запитання: яким буде наше "завтра" відповіді поки не знаходимо.

Але дуже сподіваємося, що і наше, і усіх українців, зокрема й херсончат, "ЗАВТРА" буде саме таким, про яке ми мріємо - мирне, щасливе, впевнене, на рідній землі.

***

Про мій Новий Рік в Херсоні. За 10 хвилин до комендантської години примчалася до куми. В 8 вечора сіли за стіл вечеряти. Майже відразу полетіли шахеди. Виключили світло, зі свічками романтики не відчули, але ж .. треба настроїтися на традиційні тости. 1 січня робочий день, тому пішли швиденько поспати, поки не почалися фейерверки від "братів хузьких"...

Мої  три "щасливих" дні пролетіли як в каматозі, наче не зімною. Виконала купу справ. Страху майже не встигла відчути. А от біль та сльози нахлинули дорогою на Миколаїв. 

Все, що я побачила, не забудеться ніколи, як ніколи не пробачиться.

***

сьогодні зранку росіяни обстріляли знову Білозерку на Херсонщині, центр селища. 

Рідне для мене - тут я працювала у районці, тут, так вийшло, розписувалася - церемонія була. Оскільки я була дитина з чужого краю і загалом малоорганізована у побуті, то зранку в суботу, за кілька годин до церемонії одруження, прийшла без домовленості у перукарню, а там чергища.

- Приходь завтра, сьогодні весілля, людей багато - сказала мені перукарка.

- І в мене весілля, я наречена, - пробурмотіла я. 

- Отже ж, давай сюди, - пожаліла мене майстриня. І зачіску зробили, і фату причепили, все по-людськи було.

***

Реакція мешканця окупованого Скадовська на "жарт" Студія "Квартал 95" про "сіську довська".

"Дійсно, чисто української у нас не було. Майже всі говорили і говорять нашою південною говіркою. Але й "чисто русского" теж завжди було дуже небагато. Правда, торік чимало людей прийняли "русскій мір", особливо ті, хто залишився при роботі - медики, комунальники, базар. Але коли в місті стало гучно - радості стало менше. 

Зараз у місті пусто. Навіть колобки не створюють ілюзію густонаселеності. Людей немає. Двіжуха тільки біля росконтор і, може, на базарі. Влітку навіть на пляж можна було ходити, одна людина на кілометр. Нікому той Скадовськ нафіг (для росіян) не потрібен.

Сам номер про Скадовськ був недоречний. Взагалі жарти про людей на тимчасово окупованих територіях просто неможливі! Спробуйте спочатку тут пожити, а потім жартуйте. Якщо знайдете з чого..."

***

Сьогодні всі так здивовані Кварталом95 наче це щось нове і до того було якось чемно і розумно.

***

Гарний знак - в Херсоні хлопчиків і дівчаток народжується весь час  майже порівну: в грудні по 9, а за весь минулий рік наша громада поповнилась 276 новими жителями, серед них 144 хлопчики та 132 дівчинки!

Головне - зберігти їх життя!!!

***

Як мінімум одна з російських ракет не долетіла до України і рознесла половину села Петропавлівка в Воронезькій області РФ.

Гойда!

***

Хай все то, що на нас летить, повернеться всім вам справедливістю)

 

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів