«Цікаво, на що розраховують тисячі росіян, які незаконно заїхали в наш Крим»: чи оголосять евакуацію на півострові?
Ілюстративне фото

«Цікаво, на що розраховують тисячі росіян, які незаконно заїхали в наш Крим»: чи оголосять евакуацію на півострові?

Автор: Марина Поліщук 29 Сентября 2023 12:55

У соцмережах шириться інформація про підготовку до евакуації населення тимчасово окупованого Криму. При цьому так звана влада анексованого півострова традиційно заявляє, що все це – фейки та закликає жителів довіряти лише «офіційним джерелам».

При цьому на сайті так званого «міністерства надзвичайних справ по Севастополю» минулого тижня опублікували пам’ятку стосовно евакуації населення, матеріальних та культурних цінностей у безпечні райони.

«При оголошенні евакуації для населення громадянам слід взяти підготовлену сумку з речами першої необхідності, прибути на збірний евакуаційний пункт, пройти реєстрацію та діяти відповідно до вказівок старшої посадової особи. Евакуація може здійснюватися як з допомогою транспорту, так і пішим порядком», – нагадують окупанти.

Окрім підтвердження факту підготовки до евакуації в Криму, ця новина свідчить ще й про те, що окупаційна влада Криму під приводом евакуації населення планує вивезти на територію РФ культурні цінності з музеїв півострова. Нагадаємо, розграбувавши художній та краєзнавчий музеї Херсона, російські окупанти вивезли вкрадені цінності саме на територію Криму.

Тим часом віцепрем'єрка, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук закликала цивільних росіян виїжджати з окупованого Криму.

«От мені цікаво: на що розраховують багато тисяч росіян, які останніми роками незаконно заїхали в наш Крим. Бо зазвичай, все неприємне трапляється раптом. Коли впаде кримський міст (це питання часу, це очевидно), коли буде перерізано сухопутний коридор, коли почнуться наземні бої на півострові, що вони робитимуть?»пише Верещук у своєму телеграм-каналі.

За її словами, тисячам цивільних одразу швидко покинути півострів не вдасться. Адже коли будуть перерізані шляхи, а навколо вестимуться бої – це буде просто нереально.

«Тому звертаюся до цивільних росіян, які незаконно перебувають на півострові. Перебування в українському Криму для вас є небезпечним. Їдьте. Не легковажте», – звернулася міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Як повідомляла «Гривна», окупаційний «верховний суд Криму» засудив двох викрадених жителів Херсонщини до 15 та 16 років ув'язнення в колонії суворого режиму. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів