«Чорний реєстр»: правозахисники зафіксували 128 випадків катувань на Херсонщині

«Чорний реєстр»: правозахисники зафіксували 128 випадків катувань на Херсонщині

Автор: Ганна Власенко 31 Янв. 2024 10:15

Правозахисна асоціація Freerights, яка з початку повномасштабного вторгнення документує воєнні злочини росіян на території України, зафіксувала протягом півтора року 432 випадки катувань українських громадян, які окупанти вчинили на території України. 128 випадків – на Херсонщині.

Такі дані під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ озвучила інформаційна менеджерка Правозахисної асоціації Freerights Анастасія Малинка.

Вона зазначила, що один випадок може містити катування як однієї людини, так і десяти та більше людей, тому точну кількість потерпілих встановити важко.

Провозахисн ця повідомила, що 128 випадків катувань було зафіксовано в Херсонські області, 119 – в Київській, 76 – в Харківській, 34 – в Запорізькій, 28 – в Чернігівській, 15 – в Сумській, 12 – в Миколаївській, 10 – в Донецькій, 6 – в Луганській, 4 – в Автономній Республіці Крим.

Читайте також: Катував цивільних: житель міста Олешки отримав другу підозру від українських правоохоронців

На деокупованих територіях, пояснила представниця Правозахисної асоціації Freerights, кількість зафіксованих випадків значно вища, позаяк правозахисникам там вдалося отримати більшу кількість інформації.

«Відповідно на тих територіях, які зараз перебувають в окупації, ми достовірно не знаємо, що там відбувається, які там відбуваються звірства з цивільним населенням», – додала Анастасія Малинка.

Раніше «Гривна» повідомила, що фіксацією воєнних злочинів на Херсонщині, займається адвокат Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Данилов. Його організацією нині зафіксовано близько 600 випадків незаконних насильницьких зникнень.

Також, згідно з інформацією щодо злочинів росіян, які зафіксувала ініціатива «Трибунал для путіна», вдалося виокремити 50 злочинів проти лідерів релігійних громад.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів