Близько 2000 кримінальних справ: на Херсонщині за злочини проти нацбезпеки винесли 86 вироків, двоє підозрюваних отримали довічне

Близько 2000 кримінальних справ: на Херсонщині за злочини проти нацбезпеки винесли 86 вироків, двоє підозрюваних отримали довічне

Автор: Ганна Власенко 08 Февр. 2024 18:40

За даними Херсонської обласної прокуратури, з початку повномасштабного вторгнення правоохоронці відкрили понад 1900 кримінальних правопорушень проти основ національної безпеки, вчинених на території області.

Такі дані оприлюднила головна спеціалістка з питань інформаційної політики Херсонської обласної прокуратури Марія Савицька, пише Суспільне.

«588 людей отримали підозри, до суду направили 480 обвинувальних актів, 353 — у порядку спеціального досудового розслідування, тобто заочно. Це стосується людей, які втекли на тимчасово окуповану територію. Але це просто справа часу», — розповіла Савицька.

На Херсонщині за порушення проти основ національної безпеки винесли 86 вироків. З них двоє підозрюваних отримали довічне позбавлення волі за умисні злочини.

За словами посадовиці, ще 53 людей позбавили волі на строк від 5 до 15 років. Савицька каже, що кваліфікація вироку залежить від статті обвинувачення, довічне ув'язнення призначається у виняткових випадках.

«Наразі важко сказати, яка кількість справ перебуває в судах, але більшість з них — заочні обвинувачення. В середньому одна справа може бути на розгляді від 6 місяців до року. Це залежить від складності кримінального провадження та поведінки його учасників. Якщо людина іде на співпрацю, цей процес пришвидшується», — розповіла Савицька.

Спеціалістка повідомила, що протягом 2022-23 років кількість вчинених кримінальних правопорушень на Херсонщині збільшилася у сотні разів. Це певним чином зумовило велике навантаження на достатньо малу кількість слідчих прокурорів, які мали взагалі певний досвід розслідування цих злочинів.

«Але останнім часом координаційними та організаційними заходами вдається стабілізувати ситуацію, збільшується штатна чисельність, на роботу приходять нові кадри. Також є практика залучення до розслідувань правоохоронців з інших областей України», — повідомила головна спеціалістка з питань інформаційної політики Херсонської обласної прокуратури.

Читайте також: Херсонщина – серед лідерів за кількістю людей, яких розшукують правоохоронці

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів