Руйнування Станіславської публічної бібліотеки та її філій, що розташовані в селах Станіславської громади Херсонського району, – це один із тисяч прикладів нищення росіянами нашої культури. Від рук ворога під час окупації правобережної Херсонщини постраждали три із чотирьох книгозбірень Станіславської громади, повідомляє Український ПЕН*.

У самому Станіславі окупанти перетворили приміщення публічної бібліотеки на катівню. Крім того, вони демонтували та віддали колаборантам усі металопластикові вікна й двері в будівлі. За час російської окупації правобережної Херсонщини Станіславська бібліотека втратила половину свого книжкового фонду.

Бібліотека в селі Олександрівка, на жаль, розбита й зруйнована повністю.

Бібліотека-філія Станіславського закладу в Олександрівці, розбита ще навесні

Книжками з бібліотеки в селі Широка Балка окупанти опалювати приміщення. Вони вибили двері й викрали всю техніку, яка була в книгозбірні.

Не постраждала лише філія ще в одному селі громади – у Софіївці. В її будівлю окупанти не зайшли.

Нагадаємо, Український ПЕН та Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара започаткували всеукраїнський збір книжок для незламних херсонських бібліотек. Усіх небайдужих просять підтримати бібліотеки Херсонщини, які постраждали внаслідок повномасштабного російського вторгнення.

Збирають книжки для дітей, підлітків і дорослих українською і англійською мовами. Пріоритет – книжки для широкої аудиторії, віддається перевага художнім творам.

Збір триватиме до 10 квітня.

Надсилати книжки потрібно на відділення Нової Пошти № 20 у Херсоні (отримувач – Олена Жогалева, телефон: (066) 52-57-888).

* ПЕН (PEN) – це абревіатура, утворена від англійських слів poets, playwrights, essayists та novelists (поети, драматурги, есеїсти, романісти). Український ПЕН – культурна й правозахисна громадська організація, що об’єднує українських журналістів, письменників, науковців, видавців, перекладачів, правозахисників. Є одним із 146 національних центрів Міжнародного ПЕН.

ПУБЛІЧНА БІБЛІОТЕКА В СТАНІСЛАВІ – ЯКОЮ ЇЇ ПОБАЧИЛИ ПІСЛЯ ДЕОКУПАЦІЇ СЕЛА В ЛИСТОПАДІ МИНУЛОГО РОКУ

Усі фото – зі сторінки у Facebook Альони Маляренко, яка до березня 2023 року була директором КЗ «Cтаніславська публічна бібліотека».

УЖЕ НА ПОЧАТКУ ГРУДНЯ МІСЦЕВІ ЖИТЕЛІ СТАНІСЛАВА ВЛАСНИМИ СИЛАМИ ПРИБРАЛИ ПРИМІЩЕННЯ БІБЛІОТЕКИ

Усі фото – зі сторінки КЗ «Cтаніславська публічна бібліотека» у Facebook.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів

Тэги:

Агресія росії
Херсонщина

Можливе загострення епідемічної ситуації: яку небезпеку несе вода з Каховської ГЕС

Підрив ГЕС: у Німеччині жителі Херсонщини мітингували й донатили для допомоги постраждалим

Херсонського колаборанта Вадима Ільмієва окупанти затримали й звинувачують у крадіжці 26 млн рублів

Каховська ГЕС: як усе починалося. Велике будівництво сталінської епохи (фото)

Ситуація в Криму через підрив Каховської ГЕС: півострів на роки може залишитися без води