Вся Україна збирає книжки для бібліотек Херсона та області

Вся Україна збирає книжки для бібліотек Херсона та області
Фото ілюстративне
Автор: Ганна Власенко 15 Мар. 2023 16:35

В Україні оголошено загальнонаціональний збір книжок для пошкоджених і зруйнованих росіянами бібліотек та культурних центрів Херсонщини. Ініціативу започаткували Український ПЕН та Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара, повідомляється на сторінці ПЕН у соцмережі.

Довідка. ПЕН (PEN) – це абревіатура, утворена від англійських слів poets, playwrights, essayists та novelists (поети, драматурги, есеїсти, романісти). Український ПЕН – культурна й правозахисна громадська організація, що об’єднує українських журналістів, письменників, науковців, видавців, перекладачів, правозахисників. Є одним із 146 національних центрів Міжнародного ПЕН.

«Гончарівка» – найбільша бібліотека Херсонщини та найбільша книгозбірня серед обласних бібліотек України. До повномасштабного російського вторгнення її фонди налічували близько мільйона примірників 45-ма мовами світу. Також на базі бібліотеки діяло багато соціальних ініціатив. Незадовго до втечі з Херсона російські окупанти пограбували бібліотеку, зокрема вивезли цінні історичні видання.

19 листопада минулого року «Гончарівка» сильно постраждала від обстрілів окупантів. Було пошкоджено близько тисячі квадратних метрів скла віконних блоків, стелю і двері. Попри те, що окупанти регулярно обстрілюють Херсон, бібліотека живе. Працівники книгозбірні та небайдужі читачі й меценати рятують фонди й консервують будівлю.


Бібліотека імені Олеся Гончара в Херсоні. Фото: Facebook/Український ПЕН

На жаль, «Гончарівка» – не єдина бібліотека, яка постраждала на Херсонщині. Зокрема, у Білозерській ОТГ було пошкоджено й пограбовано 7 бібліотек, у Станіславській ОТГ – 4 бібліотеки зруйновано, у Чорнобаївській ОТГ – 2 бібліотеки пошкоджено та 4 – розграбовано. Повний масштаб руйнувань, однак, досі невідомий, адже росіяни продовжують регулярно обстрілювати Херсонщину.

Український ПЕН та обласна бібліотека запрошують долучитися до нового благодійного збору, щоби допомогти незламним бібліотекам Херсонщини. Оголошено збір книжок для дітей, підлітків і дорослих українською і англійською мовами. Пріоритет – книжки для широкої аудиторії, віддається перевага художнім творам.

Збір триватиме до 10 квітня.

Надсилати книжки потрібно на відділення Нової Пошти № 20 у Херсоні (отримувач – Олена Жогалева, телефон: (066) 52-57-888). 

Приєднуйтеся до нас:

Список ліків, на які з 1 квітня потрібен рецепт

У Посад-Покровському підірвався автомобіль енергетиків – двоє загиблих

Що не так в історії з поверненням херсонських дітей з «оздоровлення» в Криму?

Авіаудари по Бериславщині, підриви на мінах – огляд основних подій на Херсонщині

Як сьогодні живе окупована Каховщина