Бензиновий дефіцит на фронті: «безпілотні санкції» України шкодять логістиці окупантів на Херсонському напрямку

Бензиновий дефіцит на фронті: «безпілотні санкції» України шкодять логістиці окупантів на Херсонському напрямку

Автор: Іван Підлісний 09 Апр. 2024 10:45

Українські «безпілотні санкції» - удари БпЛА по нафтопереробних потужностях Росії дають свої плоди на лінії фронту на Херсонському напрямку

КОМАНДУВАННЯ УВ «ДНІПРО» ДАЛО НАКАЗ ЕКОНОМИТИ

У мережі російські джерела повідомляють про наказ командування ворожого угруповання "Дніпро", що діє на лівобережжі Херсонщини, про економію пального. Зокрема, це стосується урізання лімітів на пальне для роботи російських окупантів в тилу та евакуації загиблих і поранених. Також відомо про затримки з постачанням у підрозділи. 

За даними російських джерел, стало нормою, коли дизельне пальне розводять з іншими домішками, внаслідок чого техніка окупантів частіше потребує невідкладних ремонтів. Самі ж росіяни визнають, що причиною такої ситуації стали атаки українських дронів на нафтопереробні заводи на території Росії. 

Крім того, причиною економії пального можуть бути його крадіжки особовим складом та його перепродаж на місцевих ринках тимчасово окупованої території. 

КРЕМЛЬ ШУКАЄ ПАЛЬНЕ В КАЗАХСТАНІ ТА БІЛОРУСІ

Варто зазначити, що атаки безпілотників на НПЗ країни-агресора вивели з ладу близько 14% російських потужностей з переробки нафти. Це інформація станом на кінець березня. "Безпілотні санкції" змусили великого експортера палива вдатися до пошуку пального з так званих "дружніх" держав. 

Як пише Reuters, посилаючись на три галузеві джерела, Росія попросила Казахстан бути готовим поставити 100 тисяч тонн бензину на випадок дефіциту, який очікується через продовження українських атак на нафтопереробні потужності. За даними одного з джерел, відповідна угода вже нібито погоджена. Також допомогти Росії з пальним погодилася сусідня Білорусь. 

Додамо, що Кремль також ввів заборону на експорт бензину на 6 місяців, яка почала діяти з початку березня цього року. Мета такого рішення - запобігання гострого дефіциту. Однак ця заборона не поширюється на очолюваний Росією "Євразійський економічний союз", до якого входять також Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Вірменія та деякі держави, з якими існують міжурядові угоди про постачання палива. 

Нагадаємо, що раніше речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк заявила про заборону командуванням ворожого угруповання "Дніпро" на використання бронетехніки у штурмах плацдарму ЗСУ на лівобережжі Херсонської області. 

На головній світлині: пожежі на нафтопереробному заводі та нафтобазі в Росії, березень, 2024 р. Фото із соцмереж

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів