Бебі-бум диких коників на дунайському острові в Одеській області (фото)

Бебі-бум диких коників на дунайському острові в Одеській області (фото)

Автор: Марина Поліщук 22 Червня 2024 09:30

На острові Єрмаков в Ізмаїльському районі Одещини цього року – справжній бебі-бум. Тут народилися близько 15 лошат диких тарпановидних коней породи коник. Декілька років тому їх завезли сюди для відновлення дикої природи української дельти Дунаю.

ДОВІДКА. Коник – маленький, напівдикий кінь родом із Польщі. Його зріст – 130-140 см. Як і вимерлий дикий євразійський кінь тарпан, від якого вони походять, коники міцні та добре пристосовані до життя в диких умовах (за українським законодавством вони вважаються дикими тваринами, а не худобою). Маючи надзвичайно стійку імунну систему, вони можуть пережити суворі зими та здатні захищатися від хижаків.

Про поповнення у великій родині коників розповіли в організації Rewilding Danube Delta, яка займається відродженням екосистеми дельти Дунаю в Україні, Румунії та Молдові. 

«Коні коник, випущені тут кілька років тому, процвітають і цього року мали бебі-бум! Близько 15 чарівних жеребців зараз насолоджуються пишною молодою травою на острові.

Поряд із водяними буйволами та оленями коні коник відіграють важливу роль у забезпеченні природного процесу випасу. Це допомагає підтримувати мозаїчні пейзажі, які сприяють багатому біорізноманіття острова», – ідеться у повідомленні організації в соцмережі.

У компанії додають, що через обмеження у воєнний час не можуть перевірити ще одне стадо коників, випущених на острові Кубану на Одещині. І Єрмаков, і Кубану є частиною Дунайського біосферного заповідника.

Коників випускали в дику природу української частини дельти Дунаю кількома групами, починаючи з 2019 року. Загалом на кінець 2020 року стадо коней тільки на острові Єрмаков складалося з понад 40 тварин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На лиманах Одещини продовжується міграція рідкісних птахів (фото)


Переселення коників на острів Єрмаков, жовтень 2020 р. Фото: Andrey Nekrasov/Rewilding Europe

«Тварини відтепер перебувають у дикій природі та сприяють відновленню екосистем шляхом природного випасу та удобрення. Вони також допоможуть залучити більше туристів у цей регіон, тим самим стимулюючи місцеву економіку»,повідомляли тоді в організації Rewilding Danube Delta.

Переселення коників більше не планується – далі вони мають розмножуватися природним шляхом, регулювати рослинність та змінювати ландшафт островів дельти Дунаю. В організації зазначають, що в разі, якщо кількість тварин занадто збільшиться, частину з них перемістять на інші території.

Судячи з цьогорічного приплоду, коники досить непогано прижилися в Україні.

Крім коней, Rewilding Danube Delta випустили на островах ще одних великих травоїдів – водяних буйволів, які теж добре пристосувалися і дають потомство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загинули буйволи та сайгаки: «Асканія-Нова» втрачає рідкісних тварин внаслідок дій окупаційного керівництва

На світлинах: коники на острові Єрмаков вивели потомство. Одещина, 2024 р. Фото Олександра Гайдаша/Rewilding Danube Delta

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів