Як росіяни маскують міни на Херсонщині: небезпека, яку легко сплутати з камінням чи листям

Як росіяни маскують міни на Херсонщині: небезпека, яку легко сплутати з камінням чи листям

Автор: Ян Ярчук 08 Жовтня 2024 11:45

Небезпека для жителів правобережжя Херсонщини чатує не лише в повітрі, а й на землі. Останнім часом у Херсоні почастішали випадки дистанційного мінування територій ворогом.

Буквально вчора начальник Херсонської МВА Роман Мрочко повідомив про підтвердження декількох випадків нового дистанційного мінування у Дніпровському районі Херсона. Ворог розкидає на дорогах протипіхотні фугасні міни ПФМ-1, які називають «пелюстками» або «метеликами».

Взагалі ці міни призначені для виводу з ладу особового складу шляхом ураження нижніх кінцівок, однак росіяни використовують їх на цивільному населенні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Станіславській громаді окупанти розкидають листівки з погрозами населенню, міни та «їжаки» (фото)

І якщо раніше окупанти просто розкидали їх, то зараз ще всіляко маскують. Про це минулого тижня писав Роман Мрочко:

«Ворог використовує новий спосіб маскування мін ПФМ-1 «ЛЄПЄСТОК». Окупанти обмазують їх клеєм і обвалюють у ґрунті, пилюці або листі. Так міни стають менш помітними, їх можна помилково прийняти за каміння або сміття. У зв’язку з цим просимо громадян бути обережними, не торкатися незнайомих предметів, розповідати дітям про вибухові пристрої та небезпеку, яку вони становлять».

Російські міни, замасковані під каміння

Також є ще один спосіб маскування мін, до якого вдають росіяни, аби завдати більшої шкоди місцевому населенню. Про це в ефірі телемарафону розповів керівник групи управління розмінування ДСНС у Херсонській області Олег Філіпов:

«Є випадки, що такі міни фарбують у колір асфальту. Тобто, якщо раніше асфальтні та бетонні покриття умовно вважалися безпечними, то зараз, під час розмінування, на це також треба звертати увагу».

Мінують території росіяни дистанційно завдяки скидам з дронів. Таким чином небезпечним стає все: узбіччя, дороги, поля і навіть приватні території.

До того ж фахівець говорить, що зараз дрони залітають на більшу відстань: від 15 до 20 кілометрів. За один такий скид прилітає 2-3 пелюстки.

«Звертати зараз увагу потрібно на все. Побачили невідомий предмет – не підходьте, будь ласка», – закликає фахівець.

Також у разі виявлення небезпечної знахідки потрібно терміново повідомити про це за номером 101 чи 102.

Саперам не завжди вдається вчасно виявити вибухонебезпечні предмети і знешкодити їх. Тому ризик випадкового підриву на так званих «пелюстках» є дуже високим.

Один з таких випадків стався учора, про це повідомляла Херсонська МВА:

«Маршрутне таксі, яке здійснювало рейс у передмісті, наїхало на міну. На щастя, ні водій, ні пасажири не травмувались. Постраждало тільки колесо – його розірвало».

Також особливо небезпечними є міни, що оснащені самоліквідаторами. Йдеться про ПФМ С-1. Як зазначив Олег Філіпов, самоліквідатор спрацьовує від 1 до 40 годин. Небезпека у тому, що відбувається це самостійно, не залежно від того, наступила на неї людина чи ні.

«Тобто ти можеш навіть до міни не дійти, а вона спрацює», – говорить фахівець.

Тому і влада, і фахівці з розмінування вкотре закликають місцеве населення бути максимально обачними, не ходити узбіччями, маловідомими дорогами й ні в якому разі не підходити близько та не торкатися невідомих предметів.

Головне фото: Українська правда, у тексті – телеграм-канал начальника ХМВА

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів