Жорстоко катують і засуджують за зраду або шпигунство: викрадених на Херсонщині звозять в окреме СІЗО

Жорстоко катують і засуджують за зраду або шпигунство: викрадених на Херсонщині звозять в окреме СІЗО

Автор: Ганна Власенко 30 Ноября 2023 10:00

Майже два роки лівобережна Херсонщина знаходиться під загарбницькою окупацією росіянами. Окрім неймовірного тиску на українців з приводу паспортизації, морального пригнічення  та нестерпних умов життя, окупанти викрадають людей та вивозять їх у Крим.

Про це в ефірі «Громадського радіо» розповів аналітик ГО «КримSOS» Євгеній Ярошенко.

За словами аналітика, у Сімферополі навіть створили окремий СІЗО-2, де жорсткіші умови утримання, більше контролю з боку ФСБ.

«Його (СІЗО – ред..) активно заселяють мешканцями Херсонської та Запорізької областей. Їх дуже часто засуджують за нібито причетність до батальйону імені Номана Челебіджихана. Щодо них ми фіксуємо дуже жорсткі форми катування, зокрема електрострумом, навіть погрози відрізати частини тіла, дуже жорстокі побиття. Потім ці особи отримують тривалі терміни ув’язнення до 10 років. Такі випадки були й раніше, але після 24 лютого їхня кількість зросла приблизно втричі», — зауважує аналітик.

Читайте також: Окупанти на лівобережжі Херсонщини шукають підлітків, які допомагають ЗСУ

Складними для відслідковування є затримання людей «за зв’язки з українською розвідкою».

«Найчастіше, обвинувачують за двома статтями: це або державна зрада, або шпигунство. Обидві статті містять доволі жорстокі покарання, найчастіше це 11-12 років позбавлення волі. Але дуже складно відслідкувати долю таких осіб, бо дані про ці справи зашифровані. Навіть адвокати таких затриманих змушені підписувати документи про нерозголошення таємниці», — пояснює Ярошенко.

Читайте також: Окупанти на Херсонщині вбили двох українців, затримали підлітка за «держзраду» та депортують немічних до РФ

На головній світлині: одне з приміщень катівні у Херсоні. Фото: СБУ

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів