Жителі селищ Березине й Тарутине Болградського району відмовляються перейменовувати назви своїх населених пунктів. Місцева влада не отримала жодної пропозиції від населення щодо нових назв.
Як повідомляла «Гривна», загалом у Тарутинській громаді потрібно перейменувати одразу 4 населені пункти: селища Тарутине й Березине та села Малоярославець Перший і Малоярославець Другий. Усі ці назви мають пряме відношення до імперської політики країни-агресора – пов’язані з перемогами російських військ над наполеонівською армією у 1812 році.
У кожному населеному пункті провели громадські обговорення, щоб визначитися з новими назвами. Проте лише в селі Малоярославець Перший проголосували за прейменування.
«Після нетривалого обговорення жителями села Малоярославець Перший внесена пропозиція щодо перейменування свого населеного пункту, за що було проголосовано одноголосно», – повідомила селищна рада, проте не зазначила, за яку саме назву голосували.
А от громадські обговорення в Березиному й Тарутиному пройшли з протилежним результатом – люди виступили проти зміни назв. Місцеві жителі проголосували за збереження існуючих назв. Як повідомляє Тарутинська селищна рада, ініціативна група підготувала й направила до Українського інституту національної пам’яті прохання виключити з переліку населених пунктів, назви яких містять російську імперську символіку, населені пункти Тарутинської громади.
«Пропозицій з надання нових назв селищ Березине та Тарутине від жителів цих населених пунктів під час обговорення не надходило. Також пропозиції не надходили на адресу Тарутинської селищної ради ні в письмовій, ні в електронній, ні в усній формі», – стверджує місцева влада.
Нагадаємо, що, згідно із законом «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», місцева влада повинна до 27 січня 2024 року подати до Верховної Ради свої пропозиції назв для тих населених пунктів, які підпадають під перейменування.
В Інституті національної пам’яті наголошують, що «предметом громадського обговорення може бути тільки питання вибору нової назви» населеного пункту, а не «перейменовувати, чи не перейменовувати» назву, що пов’язана із пропагандою тоталітарного режиму. Разом з тим у законі передбачені запобіжники саботажу на місцевому рівні – на випадок, якщо місцева влада відмовиться перейменовувати населені пункти або вулиці, що підпадають під дію закону.
«Вулиці в населених пунктах перейменують облдержадміністрації, а комуністичні назви міст і сіл змінить Верховна Рада», – пояснили в Українському інституті національної пам’яті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Одесі вулиці на честь загиблих захисників перейменують після Перемоги
Тэги: