Жителі Тарутиного й Березиного на Одещині не хочуть перейменовувати селища, але нові назви їм може обрати парламент

Жителі Тарутиного й Березиного на Одещині не хочуть перейменовувати селища, але нові назви їм може обрати парламент

Автор: Марина Поліщук 18 Грудня 2023 12:40

Жителі селищ Березине й Тарутине Болградського району відмовляються перейменовувати назви своїх населених пунктів. Місцева влада не отримала жодної пропозиції від населення щодо нових назв.

Як повідомляла «Гривна», загалом у Тарутинській громаді потрібно перейменувати одразу 4 населені пункти: селища Тарутине й Березине та села Малоярославець Перший і Малоярославець Другий. Усі ці назви мають пряме відношення до імперської політики країни-агресора – пов’язані з перемогами російських військ над наполеонівською армією у 1812 році.

У кожному населеному пункті провели громадські обговорення, щоб визначитися з новими назвами. Проте лише в селі Малоярославець Перший проголосували за прейменування.

«Після нетривалого обговорення жителями села Малоярославець Перший внесена пропозиція щодо перейменування свого населеного пункту, за що було проголосовано одноголосно»,повідомила селищна рада, проте не зазначила, за яку саме назву голосували.

А от громадські обговорення в Березиному й Тарутиному пройшли з протилежним результатом – люди виступили проти зміни назв. Місцеві жителі проголосували за збереження існуючих назв. Як повідомляє Тарутинська селищна рада, ініціативна група підготувала й направила до Українського інституту національної пам’яті прохання виключити з переліку населених пунктів, назви яких містять російську імперську символіку, населені пункти Тарутинської громади.

«Пропозицій з надання нових назв селищ Березине та Тарутине від жителів цих населених пунктів під час обговорення не надходило. Також пропозиції не надходили на адресу Тарутинської селищної ради ні в письмовій, ні в електронній, ні в усній формі»,стверджує місцева влада.

Нагадаємо, що, згідно із законом «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», місцева влада повинна до 27 січня 2024 року подати до Верховної Ради свої пропозиції назв для тих населених пунктів, які підпадають під перейменування.

В Інституті національної пам’яті наголошують, що «предметом громадського обговорення може бути тільки питання вибору нової назви» населеного пункту, а не «перейменовувати, чи не перейменовувати» назву, що пов’язана із пропагандою тоталітарного режиму. Разом з тим у законі передбачені запобіжники саботажу на місцевому рівні – на випадок, якщо місцева влада відмовиться перейменовувати населені пункти або вулиці, що підпадають під дію закону.

«Вулиці в населених пунктах перейменують облдержадміністрації, а комуністичні назви міст і сіл змінить Верховна Рада»,пояснили в Українському інституті національної пам’яті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Одесі вулиці на честь загиблих захисників перейменують після Перемоги 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів