Скандал, пов'язаний з вирубкою лісів на природоохоронній території нацпарку «Куяльницький», що на Одещині, і тягнеться вже другий рік, нещодавно отримав продовження.
Нагадаємо, працівники ДБР ще в вересні 2023-го повідомили про підозру директору лісгоспу, який організував схему незаконної вирубки дерев на території Національного природного парку.
За інформацією ДБР, посадовець видавав дозволи попри те, що на таких землях рубки можуть відбуватися лише після погодження з Мінекології та природних ресурсів із дотриманням відповідних лімітів, а також з дозволу Одеської ОДА.
Наприкінці березня 2024 року Одеська облпрокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно посадовця філії «Ананьївське лісове господарство» ДП «Ліси України» за фактом перевищення службових повноважень, а саме: незаконна видача лісорубних квитків для проведення рубок на ділянках НПП «Куяльницький», який є об’єктом природно-заповідного фонду.
«Таким чином на території лісництва філії «Ананьївське лісове господарство» ДП «Ліси України» зрубано понад 1200 дерев різних порід та діаметрів. Відповідно до судової інженерно-технічної експертизи збитки довкіллю оцінено в 145,6 млн гривень», – повідомили в пресслужбі відомства.
Разом з тим держпідприємство «Ліси України» опублікувало офіційний коментар, в якому також говориться про НПП «Куяльницький» та видачу лісорубних квитків.
«Підозра директору лісогосподарського підприємства за звинуваченням у перевищенні службових повноважень: лісівники будуть відстоювати правоту в суді.
Адже про те про те, що територія даного лісництва увійшла у січні 2022 року до національного парку «Куяльницький», підприємству повідомлено не було. Охоронне зобов’язання, згідно з яким передається під охорону територія природно-заповідного фонду, лісове господарство від Департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОВА НЕ ОТРИМУВАЛО.
Крім того, згідно з Положенням «Про національний природний парк «Куяльницький», затвердженого наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 04.04.2022 № 169 не вказано, що територія Северинівського лісництва, у виділах якого відбувався санітарний догляд, входять до складу НПП «Куяльницький». На теперішній час проєкт землеустрою нацпарку «Куяльницький» відсутній, тобто його межі не окреслені, адміністрації парку до цього часу не існує».
Також в заяві ДП «Ліси України» сказано, що санітарні рубки були узгоджені з Державним спеціалізованим лісозахисним підприємством «Вінницялісозахист» та Одеським обласним управлінням лісового та мисливського господарства. Бо директор підприємства просто не може видати лісорубний квиток без погодження вищевказаних установ.
Фото: Одеська обласна прокуратура.
Тэги: