Відплата за зраду: суд оголосив вироки окупаційним чиновникам Горностаївки та Скадовська

Відплата за зраду: суд оголосив вироки окупаційним чиновникам Горностаївки та Скадовська

Автор: Марина Поліщук 29 Февр. 2024 15:30

Суд оголосив заочні вироки ще двом зрадникам Херсонщини. Зокрема, днями тюремні строки отримали колишній гауляйтер Горностаївки та «заступниця голови» окупаційної Скадовської ВЦА.

Вироки оголошено на підставі матеріалів, зібраних співробітниками СБУ в Херсонській області, повідомила пресслужба відомства.

ГОРНОСТАЇВКА: ВИРОК ЗРАДНИКУ ГРАНКІНУ

До 10 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного майна засуджено Юрія Гранкіна – колишнього голови окупаційної адміністрації селища Горностаївка.

Слідчі СБУ встановили, що після захоплення росіянами Каховського району Гранків підтримав окупантів та погодився на їхню пропозицію очолити псевдоорган – «Горностаївську військово-цивільну адміністрацію».

Він узяв під свою «опіку» комунальні підприємства району та структурні підрозділи Горностаївської селищної ради. Колаборант зобов’язував фізичних та юридичних осіб підпорядковуватися окупаційній адміністрації, брав участь в організації псевдореферендуму.

Засуджений наразі перебуває на непідконтрольній Україні території. СБУ вживає комплексні заходи для притягнення його до відповідальності.

Як повідомляла «Гривна», до окупації Горностаївки 61-річного Гранкіна тут ніхто не знав – житель Нової Каховки був тут «гастролером». До великої війни він був фігурантом цивільної судової справи – намагався привласнити чужу квартиру в Новій Каховці. На початку 2023 року стало відомо, що Гранкін утік, покинувши «посаду» в окупаційній владі.

СКАДОВСЬК: ВИРОК ЗРАДНИЦІ КАЛИНОВСЬКІЙ

12 років ув’язнення – такий вирок оголошено «першій заступниці» так званого «голови Скадовської військової адміністрації» Тетяні Калиновській. Жінка підтримала окупантів та зголосилася на співпрацю з незаконною владою.

Після призначення на «посаду» вона виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції. Здійснювала підбір працівників до окупаційного органу влади та підпорядкованих йому установ та організацій. Закликала місцевих жителів співпрацювати з «новою» владою та працевлаштуватися до окупаційних органів влади.

За вказівкою Калиновської учасники одного з «урочистих заходів» мали при собі російську символіку та замінили державний прапор на Скадовській міськраді на триколор.

Крім того, зрадниця «зливала» окупантам інформацію про місцевих військовослужбовців, правоохоронців та волонтерів. Здавала вона й земляків, які мали проукраїнську позицію та не підкорялися злочинній владі. Далі окупанти затримували цих громадян, кидали на підвал та знущалися з метою схилення до співпраці.

Як повідомляла «Гривна», у січні було оголошено вирок ще одному «першому заступнику голови» Скадовська. Житель міста Сергій Клецький, який обійняв цю «посаду», отримав заочне покарання у 9,5 років ув’язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бізнес зрадників Репілевських як дзеркало занепаду аграрного сектору на окупованій Херсонщині 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів