Бізнес зрадників Репілевських як дзеркало занепаду аграрного сектору на окупованій Херсонщині

Бізнес зрадників Репілевських як дзеркало занепаду аграрного сектору на окупованій Херсонщині

Автор: Марина Поліщук 28 Февр. 2024 09:15

На тимчасово окупованій частині Херсонщини місцеві аграрії почали масово скорочувати своїх працівників. Вони відчувають збитки, а отже, і зарплати їм платити нічим. У такій ситуації опинилася, зокрема, родина відомих зрадників Репілевських.

Як розповідала «Гривна», у січні цього року стало відомо, що компанія ТОВ «Агробізнес», що належить Едуарду Репілевському та його сину Данилу (обидва на фото), увійшла в так званий «реєстр учасників вільної економічної зони». Це нібито мало надати підприємству податкові пільги та як наслідок – розвиток, нові робочі місця тощо. Однак, вочевидь, не так сталося, як гадалося.

Знищення російськими окупантами зрошувальної системи на лівобережній Херсонщині та відсутність ринків збуту призвело до занепаду аграрних підприємств. Не стала виключенням і компанія Репілевських, якій не допоміг навіть статус резидента «вільної економічної зони».

Як повідомляє Центр журналістських розслідувань, посилаючись на інформацію від місцевих жителів окупованої частини регіону, у ТОВ «Агробізнес», що знаходиться в селі Мар'янівка Каховського району, почали скорочувати працівників.

«Спочатку Репілевські збільшили зарплати своїм працівникам майже вдвічі, порівняно з тими, що були до окупації. Навіть стали виплачувати її двічі на місяць, ще й вчасно, чого раніше майже ніколи не було. Зараз же у Репілевських почалися затримки з виплатою зарплати, вони теж поскорочували «зрошенців» і механізаторів. А тих, хто залишився, вони відправляють в поля боротися з нашестям мишей. Іншої роботи в нього зараз немає», – розповіли жителі Каховського району.

Крім того, джерела видання повідомляють, що всі склади господарства в Тавричанській громаді й навіть відкриті майданчики на токах зараз забиті зерном. Аграрії-колаборанти пояснюють це відсутністю прийнятної ціни на їхнє збіжжя. 

І навіть розрекламовані крафтові сири з козячого і коров’ячого молока від «Мар'янівської сироварні», що теж належить зрадникам Репілевським, виявилися не потрібними окупантам. Ринок збуту в Росії для них виявився наглухо закритим. А в тимчасово окупованому Криму недешеві сири  Репілевських не витримали конкуренції з іншими виробниками.


Реклама крафтових сирів від фірми Репілевських на дорогах Херсонщини, фото довоєнного часу з відкритих джерел

Загалом, зазначає ЦЖР, після знищення окупантами зрошувальної системи на Херсонщині без роботи наразі залишаються майже всі, хто працював на зрошуваних землях, і значна частина механізаторів.

Нагадаємо, що колаборант Едуард Репілевський був цілим «міністром сільського господарства та рибальства» в окупаційному «уряді Херсонської області». Його зняли з посади через крадіжку – росіяни навіть відкрили проти нього кримінальну справу.

До великої війни обидва Репілевські були депутатами Херсонської облради: Едуард – від «ОПЗЖ», його син Данило – від «Слуги народу».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Минулого року в Херсонській області на російських мінах підірвалося 20 аграріїв

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів