Суд оголосив вирок заступнику гауляйтера Скадовська

Суд оголосив вирок заступнику гауляйтера Скадовська

Автор: Марина Поліщук 16 Янв. 2024 16:05

Дев’ять з половиною років ув’язнення – таке покарання призначене вироком суду колаборанту, який пішов працювати на окупантів і став «першим заступником голови Скадовської військово-цивільної адміністрації Херсонської області».

Як повідомляє пресслужба Херсонської обласної прокуратури, місцевого жителя визнано винним у колабораційній діяльності. Окрім ув’язнення та конфіскації майна, його також позбавлено права обіймати посади в органах державної влади на 14 років.

«Прокурором у суді доведено, що засуджений у травні 2022 року пішов на співпрацю з ворогом та добровільно обійняв посаду так званого «першого заступника голови Скадовської військово-цивільної адміністрації Херсонської області». На псевдопосаді він виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, займався добором штату до незаконно створеного органу влади та підпорядкованих йому установ і організацій. Також надавав російським медіа інтерв’ю в яких публічно схвалював дії окупантів та армії рф», - ідеться у повідомленні прокуратури.

Згідно з текстом підозри, опублікованої на сайті Офісу Генпрокурора на початку минулого року, посаду «першого заступника голови Скадовської військово-цивільної адміністрації Херсонської області» обіймав житель Скадовська Сергій Клецький, 18 листопада 1986 року народження.

До цього він не мав жодного досвіду роботи в органах влади та місцевого самоврядування. На «посаді» Клецький роздавав інтерв’ю російським пропагандистам, займався підбором кадрів до «адміністрації» та проводив «офіційні зустрічі» з делегаціями з РФ.

Як пише Центр журналістських розслідувань, посилаючись на розповіді місцевих жителів, Клецький тривалий час проживав у Москві. Під час окупації Херсонщини повернувся і продавав гуманітарну допомогу, яку отримував від українських волонтерів. Також він узяв під свій контроль одну з «віджатих» у власників аптек у Скадовську і займався там незаконною торгівлею медикаментами.

У 2019 році Сергій Клецький був обвинуваченим у кримінальній справі за побої і мордування. В 2020 році він балотувався до Скадовської міськради від президентської партії «Слуга народу», але не був обраний. Крім того, він є засновником та головним редактором сайту 05537.com.ua.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 11 років колонії: окупанти засудили жителя Скадовського району за «шпигунство»

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів