В Одесі підприємець захопив тротуар та мало не знівечив пам’ятку архітектури – добудовував кухню до свого кафе

В Одесі підприємець захопив тротуар та мало не знівечив пам’ятку архітектури – добудовував кухню до свого кафе

Автор: Дарина Лапіна 22 Апр. 2024 14:45

На жаль, деякі підприємці готові знехтувати законом, коли мова йде про потенційні прибутки. І тоді на місці зелених зон з’являються асфальтовані паркінги, а історичні будівлі втрачають свій первозданний вигляд через кондиціонери, рекламні вивіски, а іноді – й цілі прибудови.

Подібне відношення до пам’яток архітектури нещодавно продемонстрував й підприємець, який зібрався відкрити кафе в історичній частині міста. Все б нічого, але чоловік вирішив дещо змінити вигляд будівлі, яка є пам’яткою архітектури, добудувавши своєму закладу харчування найголовніше приміщення – кухню. Бізнесмен не лише спотворив зовнішній вигляд будинку, а й захопив частину тротуару. Відповідних дозвільних документів, звісно, у нього не було.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ООН розслідує атаки росіян на архітектурні пам’ятки в Одесі – які історичні будівлі пошкоджено (фото)

Цю історію нещодавно розповів начальник управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міськради Олександр Авдєєв на своїй сторінці в соцмережі: 

«Катерининська, 4 як зразок: коли ми потрапили у ЮНЕСКО, а ЮНЕСКО в нас не зовсім. 

Є в Одесі один звичайний та незвичайний будинок. Адже він – пам’ятка архітектури за адресою: Катерининська, 4, Прибутковий будинок Бродського.Тут можна побачити всі «баги» відношення суспільства до пам’яток. Одному треба тягнути кабелі, іншому – кондиціонери на фасад, а ось наш герой вирішив відкрити кафе. «Стара Одеса» - та сама архітектурна частина, за якою впізнають місто. Проте мені ж треба відкрити кафе. Тому, що ми робимо? Вірно, починаємо добудовувати будівлю під свої потреби. Наш герой володіє приміщенням у 237,5 квадратних метрів. Має право. Проте цього не вистачало для кухні, тому він почав прибудовувати як з фасаду, так і двору.

Це й було зафіксовано під час обстеження. Він, таким чином, ще й захопив тротуар.

За інформацією Департаменту земельних ресурсів, земельна ділянка за даною адресою у власність чи користування не передавалась, департамент архітектури та містобудування теж не надав містобудівні умови та обмеження, займати тротуар та порушувати благоустрій профільний департамент теж не узгодив. Проте одесита це не спинило», - розповів Олександр Авдєєв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Італія виділить 45 мільйонів євро на протиаварійні роботи в історичному центрі Одеси

За словами посадовця, комісія провела обстеження вищезгаданого об’єкту та склала відповідний акт. 5 квітня ДАБК направив на адресу Приморської райадміністрації листа, де просив демонтувати самочинно облаштовані елементи. Відповідне звернення інспектори ДАБК також направили і до Одеської облпрокуратури.

І от, 18 квітня, начальник управління ДАБК Одеської міськради опублікував новий допис, в якому розповів, що вищезгадану прибудову демонтували.

«Катерининська, 4: нахаббуд демонтовано. Памʼятаєте, я писав про памʼятку архітектури за адресою Катерининська, 4, прибутковий будинок Бродського.Тут власник приміщення в 237,5 квадратних метрів вирішив прибудовувати до памʼятки приміщення для кухні, як з фасаду, так і двору.

І ось фінал: розпорядження підписано, а силами КП «Одеспроект» нахаббуд у дворовій частині демонтовано, а на фасаді продовжуємо роботи з прибирання конструкцій», - підсумував Олександр Авдєєв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Одесі прибирають з вулиць рекламні борди: що відбувається?

Фото: ДАБК Одеси.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів