Італія виділить 45 мільйонів євро на протиаварійні роботи в історичному центрі Одеси

Італія виділить 45 мільйонів євро на протиаварійні роботи в історичному центрі Одеси

Автор: Ян Ярчук 18 Апр. 2024 09:15

Італійські партнери за допомогою ЮНЕСКО сприятимуть проведенню в Одесі протиаварійних і консерваційних робіт на обʼєктах історичного центру міста, що входять до культурної спадщини охоронної зони ЮНЕСКО. Зокрема йдеться й про Спасо-Преображенський кафедральний собор, що зазнав руйнувань внаслідок російської атаки.

Про це за результатами робочої поїздки на Одещину повідомив т.в.о. міністра культури та інформполітики України Ростислав Карандєєв. Він анонсував підписання меморандуму між Україною, Італією та ЮНЕСКО. Зокрема, це передбачає про фінансову допомогу для Одеси.

«Міністерство культури та інформаційної політики України та відповідний орган влади Італії за два тижні підпишуть меморандум, за яким Україна отримає 45 млн євро на проведення нагальних протиаварійних та консерваційних робіт в постраждалих об'єктах культурної спадщини охоронної зони ЮНЕСКО в Одесі», – зазначив Карандєєв, пише Укрінформ.

За словами т.в.о. міністра, загалом на Одещині росіяни пошкодили 123 культурні пам’ятки, 18 – національного значення.

Як уже повідомляла «Гривна», один із головних напрямків допомоги від Італії – відбудова Спасо-Преображенського кафедрального собору. У січні італійський уряд уже перерахував перший транш у розмірі 500 тисяч євро на рахунки ЮНЕСКО для проведення протиаварійних робіт.

У липні 2023 року внаслідок масованої російської атаки собор зазнав руйнувань. До речі, на початку квітня там відбулася символічна закладка перших цеглин у стіни південно-східної частини будівлі, що наразі відбудовують.

Фото: Yan Dobronosov (Reuters), телеграм-канал Одеської МВА

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів