ООН розслідує атаки росіян на архітектурні пам’ятки в Одесі – які історичні будівлі пошкоджено (фото)

ООН розслідує атаки росіян на архітектурні пам’ятки в Одесі – які історичні будівлі пошкоджено (фото)

Автор: Дарина Лапіна 18 Мар. 2024 14:30

Ворог поставив собі за мету знищити не тільки населення України, а й історичні докази існування української держави і її народу. Саме тому під постійними обстрілами російських терористів знаходяться і пам’ятки культурної спадщини.

Унікальні архітектурні об’єкти в різних містах України один за одним стають мішенню військових рф. В наслідок цих атак постраждали також історичні будівлі в Одесі

Про це йдеться у свіжій доповіді Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні, опублікованій 15 березня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти знищують історичне обличчя Херсона: які пам’ятки архітектури постраждали (фото)

Зокрема мова йде про дві хвилі атак 20 та 23 липня 2023 року, під час яких в Одеській області пошкодили 29 культурних об’єктів. Більшість пошкоджених будівель розташовані в межах периметру історичного центру міста Одеси, який внесено до Списку об’єктів Світової спадщини.

«20 липня 2023 року, після 01:00 ночі, російською зброєю було серйозно пошкоджено, серед іншого, будівлю на вулиці Канатній, 1Б, в місті Одеса. Вибух пошкодив сусідні будівлі, а саме приміщення археологічного музею, літературного музею, а також дитячого садка. Всі вони розташовані в історичному центрі…

23 липня 2023 року, починаючи приблизно з 01:00 ночі, чергова хвиля вибухової зброї вразила кілька локацій в Одеській області та пошкодила 44 будівлі, більшість з яких є історичними будівлями в історичному центрі Одеси. Серед них і Спасо-Преображенський кафедральний собор на Соборній площі, 3, та два житлові будинки, які розташовано, відповідно, на вулиці Преображенській, 4, та Військовому узвозі, 18, та які були серйозно пошкоджені.

Комісія встановила, що ймовірною зброєю у трьох вищеперерахованих випадках стали протикорабельні крилаті ракети “Онікс”. Такі ракети використовуються російськими збройними силами і, як відомо, не входять до складу українського озброєння. Українська влада заявила, що 9 з 19 ракет було знищено. У вищеперерахованих атаках Комісія визначила, що заподіяна шкода навряд чи була спричинена перехопленням ракет», – йдеться в доповіді Незалежної міжнародної комісії ООН.

Після вищезгаданих фактів російських ракетних атак Одеська міськрада опублікувала список пошкоджених історичних будівель. 

Тоді, станом на 23 липня 2023 року, в охоронній зоні ЮНЕСКО попередньо зафіксовані пошкодження 28 одеських будинків - пам’яток архітектури, що постраждали від ракетної атаки цієї ночі.

Як повідомляє Мінкульт, за період з 24 лютого 2022 року до 25 лютого 2024 року рф зруйнувала або пошкодила 119 об'єктів культурної спадщини в Одеській області. У тому числі 28 національного значення, 91 місцевого значення. 

Фото: Одеська міськрада, Одеська єпархія УПЦ, Одеська обласна прокуратура.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів