У навчальних закладах Миколаївщини вже в січні вводять посаду офіцера шкільної безпеки

У навчальних закладах Миколаївщини вже в січні вводять посаду офіцера шкільної безпеки

Автор: Марина Поліщук 02 Січня 2024 18:00

На Миколаївщині розпочинають реалізацію проєкту «Офіцери шкільної безпеки», в межах якого вже цьому році за навчальними закладами буде закріплений окремий поліцейський, який слідкуватиме за тим, щоб дітям нічого не загрожувало.

Миколаївщина стала одним із 5 регіонів, де наразі впроваджується така посада. Загалом проєкт буде реалізовано в 400 школах, наближених до лінії фронту, а також прикордонних із РФ та Білоруссю.

Як нещодавно розповів голова Національної поліції України Іван Вигівський, така людина в школах потрібна, аби туди не могли потрапити сторонні особи, не були пронесені небезпечні предмети.

«Нам треба набрати та навчити нових офіцерів безпеки, а це як мінімум 5 місяців. Так довго ніхто чекати не буде, Міносвіти вже зараз має визначити категорію шкіл і дати конкретні заклади, куди першочергово потрібен такий поліцейський. Йдеться в першу чергу про Харківську, Запорізьку, Миколаївську, Чернігівську, Сумську області – бо там велика кількість людей зі зброєю. Ми направимо туди зараз діючих поліцейських, щоб подивитися, де є якісь складнощі, а далі будемо набирати людей через конкурс», - конкретизував Вигівський.

Про реалізацію проєкту саме на території Миколаївщини розповів 29 грудня на пресконференції начальник ГУ Нацполіції в Миколаївській області Сергій Махно.

За його словами, завдання офіцерів безпеки – не допустити на територію школи осіб, які можуть пронести вибухівку, зброю, набої та інші небезпечні предмети, що можуть зашкодити дітям та іншим учасникам навчального процесу. Також будуть вжиті заходи щодо відповідного облаштування закладів освіти. Насамперед це металеві рамки, ручні металошукачі для проведення огляду предметів, які приносять до навчальних закладів.

За словами Махна, 38 працівників поліції вже відібрано та погоджено з обласною військовою адміністрацією і департаментом освіти. Працювати вони почнуть уже в січні. Незабаром буде оголошено ще один набір, щоб шкіл, де є офіцер безпеки, стало більше. У відборі зможуть взяти участь усі охочі. Необхідно буде пройти медичне, психологічне обстеження та курс навчання, тривалість якого складає пів року: 5 місяців – теоретичні та 1 місяць – практичні заняття. Далі тих, кого відберуть, буде зараховано до органів внутрішніх справ – до поліції охорони.

«38 осіб – це на сьогоднішній день кількість поліцейських, яку ми можемо виділити, щоб не втратити позиції з розкриття злочинів, їх документування, охорони громадського порядку та виконання інших функцій, покладених на поліцейських безпосередньо. У майбутньому, коли буде оголошено конкурс, це буде новий набір працівників, які будуть зараховані до поліції охорони, яким виплачуватиметься заробітна плата за рахунок органів місцевого самоврядування та завдяки яким забезпечуватиметься належна безпека у школах», – зазрначив начальник ГУНП.

Він припустив, що можуть бути й школи, де знадобиться не один, а двоє поліцейських – це великі заклади з великою кількістю учнів.

«Це все індивідуально, і вирішуватиметься протягом 6 місяців. Сьогодні це лише пілотний проєкт, щоб ми побачили, яка проблематика. Потім після кадрового відбору буде пі вроку навчання. І вже потім ми зможемо перекрити всі школи відповідною кількістю офіцерів поліції. Щодо ефективності – час покаже. Я думаю, це буде ефективно, – сказав Махно.

Він переконаний, що навіть сам факт присутності у школі співробітника у форменому одязі буде стримуючим фактором для потенційних порушників. Нині тривають дискусії з освітянами щодо носіння такими офіцерами вогнепальної зброї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Головна умова очного навчання: мер Миколаєва звітував щодо кількості укриттів у навчальних закладах

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів