У Херсонському художньому музеї ідентифікували майже 80 викрадених картин

У Херсонському художньому музеї ідентифікували майже 80 викрадених картин

Автор: Марина Поліщук 22 Грудня 2023 12:40

Співробітники Херсонського художнього музею ідентифікували вже майже 80 творів мистецтва, які були викрадені російськими окупантами в листопаді 2022 року й нині незаконно утримуються в Криму.

Серед картин, ідентифікованих нещодавно, – пейзаж відомого українського художника Георгія Курнакова, життя якого було тісно пов’язане з Херсоном.

«Один із кадрів пропагандистського сюжету, знятого в Центральному музеї Тавриди у вересні 2023 року, зафіксував невеличкий пейзаж, який належить пензлю херсонського патріарха живопису.

Георгій Курнаков (1887-1977). Над Дніпром. 1925. Картон, олія»,ідеться в дописі на сторінці музею у Facebook.

Усе життя і творчість майстра були пов’язані з Херсоном. Він черпав натхнення у творчості художників Барбізонської школи, для яких пейзаж став об'єктом реалістичного відтворення, і протягом майже 60 років оспівував краєвиди Херсонщини, увічнюючи на полотні милий його серцю край.


У Художньому музеї додають, що «Над Дніпром» – 77-й викрадений твір, незаконне перебування якого в Криму підтверджено, і п'ята робота Георгія Курнакова, яка зафіксована в Центральному музеї Тавриди. Раніше було ідентифіковано роботи херсонського майстра, які потрапили на фото і відео, зняті в цьому музеї: «Мокрий луг» (1947), «Осіння пора» (1965), «Бузок на вікні» (1965) та «Дорога» (1952).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мотив викраденої з херсонського музею картини місцевої майстрині прикрасив модний твіллі

Крім того, серед викрадених росіянами з Херсонського художнього музею творів є «Кримський пейзаж» всесвітньо відомого українського художника Миколи Ярошенка. Більше того, Росія, продовжуючи інформаційне привласнення української культури, приклеїла ярлик «російський художник» до полтавчанина Ярошенка, повідомили в музеї.

Співробітники Херсонського художнього музею працюють далі над розпізнанням викрадених творів мистецтва, щоб надати чергові конкретні докази злочинів росіян проти української культурної спадщини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «До пральних машин ставилися краще, ніж до творів мистецтва»: спогади працівниці Херсонського художнього музею

Усі фото: Херсонський художній музей

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів