У дюжині шкіл Миколаєва благодійники встановили сучасні бювети

У дюжині шкіл Миколаєва благодійники встановили сучасні бювети

Автор: Ганна Власенко 18 Февр. 2024 17:50

У навчальних закладах Миколаєва благодійники облаштували точки доступу до питної води зі свердловин. Для містян встановили зручні сучасні бювети з підсвіткою та спеціальними тенами.

Про це повідомляє Миколаївська ОДА.

Свердловини у 12 закладах міста створив благодійний фонд savED за підтримки Plan International та за фінансування The Grundfos Foundation (Poul Due Jensen Foundation) (Данія), Radiohjälpen Swedish Broadcasting Foundation (Швеція) та завдяки організаційній підтримці Миколаївського офісу UST - Ukraine Support Team.

Зазначається, що завдяки встановленим системам зворотного осмосу вода є безпечною та придатною для вживання. Безоплатно набирати воду можуть не тільки школярі, а й усі, хто живе поруч – для цього за межами школи встановлені сучасні бювети з чотирма кранами. Для зручного користування в темну пору доби бювети мають окрему підсвітку. Щоб крани витримували мінусову температуру, точки видачі оснастили спеціальними тенами. У самих закладах діти та персонал зможуть користуватися кулерами.

«Постійний доступ до питної води – ключова умова для поновлення офлайн-роботи шкіл, не менш важлива, ніж наявність облаштованого укриття. Низку укриттів у цих школах фонд savED також відремонтував за підтримки Plan International. Кожна школа має окремі свердловини й системи зворотного осмосу, що робить їх автономними та незалежними, зменшує можливі ризики», – розповів Арсен Новосад, проєктний менеджер фонду savED та куратор проєкту.

Містяни користуються свердловинами вже близько місяця. Кажуть, що вода смачна а кювети зручні.

«Набираючи воду, не обіллєшся, бо зроблено все продумано. Важливо, що вода смачна. Зручно, що пункт знаходиться біля дому: в нас мікрорайон великий, людей багато, а йти далеко важко. Люди приходять набирати воду як із баклажкою, так і з ємностями побільше», – зазначає вчителька Миколаївського ліцею № 41 пані Юлія.

Заклади освіти, у яких можна набрати води:

-        Миколаївський класичний ліцей;

-        Миколаївський ліцей ім. О. Ольжича;

-        Миколаївський економічний ліцей № 1;

-        Миколаївський ліцей № 2;

-        Миколаївська гімназія № 11;

-        Миколаївська гімназія № 36;

-        Миколаївський ліцей № 38;

-        Миколаївський ліцей № 41;

-        Миколаївський ліцей № 42;

-        Миколаївський ліцей № 55;

-        ЗЗСО № 56;

-        ЗЗСО № 57.

Довідково: savED — міжнародний благодійний фонд, який відновлює доступ до освіти в громадах, що постраждали від війни, розв’язаної росією проти України. Фонд заснували влітку 2022 року міністерка освіти і науки України (2019-2020) Анна Новосад спільно з освітньою фундацією GoGlobal. savED збирає та аналізує потреби шкіл, проводить оцінку ушкоджень освітньої інфраструктури у регіонах, що постраждали від війни, відновлює пошкоджені школи та шкільні приміщення, облаштовує укриття, створює Цифрові освітні центри, а також реалізує програму для молоді UActive та розробляє освітні концепції та стратегії для шкіл.

Читайте також: Каміння, ганчір’я та навіть автошини – чого тільки не знаходять комунальники Миколаєва у каналізаційній мережі

Усі фото: Миколаївська ОДА

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів