На форумі військово-політичного керівництва «Україна. Рік 2024», який відбувся 25 лютого, Президент України Володимир Зеленський, відповідаючи на запитання, які перспективи ухвалення проєкту закону про мобілізацію, зазначив, що це – відповідальність депутатів.
На пресконференції Президента запитали про перспективи ухвалення закону про мобілізацію з урахуванням 3000 поправок.
«Що стосується закону, у самому вашому питанні всі складнощі ви вже сказали – 3 тисячі поправок. Нехай депутати працюють і потім відповідають Україні, що буде далі», – сказав Зеленський.
Нагадаємо, що 7 лютого Верховна Рада України проголосувала в першому читанні за урядовий законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку». 22 лютого закінчився період часу, який був виділений депутатам парламенту на внесення правок до законопроєкту. Як з’ясувалося, подано 4195 правок.
Тепер депутати чекають на рішення щодо внесених правок від оборонного комітету парламенту, після чого документ потрапить на розгляд для голосування в зал у другому читанні.
Коли це може бути, у своєму телеграм-каналі написав народний депутат Ярослав Железняк, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики:
«Якщо все буде просуватися добре, то тоді вже з 6 березня законопроєкт почнуть розглядати в Раді. Так як правок багато, то цей процес в залі може затягнутися на пару днів».
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець вважає, що законопроєкт має певні нюанси. Є сподівання, що їх вийде вирішити під час розгляду правок, повідомляє 24 канал.
Лубінець направив свої зауваження до голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Завітневича. Також ці рекомендації подані через процедуру правок.
«Я направив лист до голови профільного комітету з питань оборони пана Завітневича, де зауваження містяться на 9 аркушах. У кінці зазначено, що я підтримую ухвалення законопроєкту, якщо будуть враховані мої зауваження», – сказав Лубінець.
Він наголосив, що зараз основне питання – збільшення повноважень представників ТЦК. Вони є військовими ЗСУ, і згідно з Конституцією не можуть обмежувати права українців.
«Згідно з нашою Конституцією представники армії не можуть обмежувати права громадян України. Це пряма норма нашої Конституції. Це – основне питання, яке я постійно намагаюся донести до нардепів та Міноборони. Дякую за позицію пана Умерова, який казав, що особисто не бачить у цьому проблем, – зазначив Лубінець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Один воює – четверо працюють: проєкт економічного бронювання від мобілізації
Тэги: