Ситуація на плацдармі лівобережної Херсонщини: ворог здійснює піхотні атаки й намагається перекинути техніку

Ситуація на плацдармі лівобережної Херсонщини: ворог здійснює піхотні атаки й намагається перекинути техніку

Автор: Марина Поліщук 01 Апр. 2024 11:20

Судячи зі зведень Генштабу та Інституту вивчення війни, на Херсонському напрямку, поблизу села Кринки, нині спостерігається незначне затишшя.

За даними Генштабу, минулої доби російські військові двічі атакували позиції українських захисників на лівобережному плацдармі Херсонщини.

«На Херсонському напрямку російські окупанти намагаються вибити українські підрозділи із плацдармів на лівобережжі Дніпра. Протягом минулої доби російські загарбники два рази атакували позиції українських військ на цьому напрямку», - ідеться в ранковому зведенні Генштабу за 1 квітня.

Американський Інститут вивчення війни теж пише про невдалі атаки росіян на Херсонщині біля села Кринки, посилаючись на начальницю об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталію Гуменюк та російських так званих «воєнкорів».

«Наталя Гуменюк повідомила, що російські війська проводять біля села Кринки від однієї до трьох легких піхотних атак на день без підтримки бронетехніки. […] За словами Гуменюк, угруповання військ "Дніпро" має достатню кількість сил для проведення, але вже тривалий час не може здійснювати успішних наступів», - зазначено у зведенні ISW за 31 березня.

Американські аналітики повідомляють також про спроби армії РФ перекинути військову техніку:

«Гуменюк також повідомила, що російське угруповання військ "Дніпро", яке діє на Запорізькому та Херсонському напрямках, перекидає сили та техніку з окупованого Криму до невказаних районів, але використовує "дуже складну логістику", оскільки російське командування заборонило використання очевидних маршрутів постачання через ризик їх перехоплення українськими силами».

Посилаючись на блогерів-окупантів, ISW повідомляє про тимчасове затишшя на Херсонщині та активне використання дронів як ворогом, так і українськими захисниками.

«Один російський військовий блогер стверджує, що російський військовослужбовець, який діє на Херсонському напрямку, повідомив про те, що зараз спостерігається затишшя в активності обох сторін і що обидві сторони використовують лише безпілотники.

Російський військовослужбовець заявив, що українські сили мають більш довершені системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) та кращу координацію між безпілотниками та артилерійськими підрозділами на Херсонському напрямку, що забезпечує українським силам кращі результати в цьому районі», - зазначає Інститут вивчення війни.

На головній світлині: ілюстративне фото Associated Press

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів