Розкрито таємну мережу російських агентів на Одещині: готували ракетний удар по штабу командування ЗСУ

Розкрито таємну мережу російських агентів на Одещині: готували ракетний удар по штабу командування ЗСУ

Автор: Ян Ярчук 05 Апр. 2024 10:45

Служба безпеки України повідомила, що зірвала нову спробу росіян завдати вогневого ураження по місцях дислокації Сил оборони на Одещині.

Як зазначили в СБУ, основними цілями агресора були штаби командування ЗСУ на південному напрямку.

“Для виконання ворожого завдання ФСБ залучила двох своїх агентів – громадян однієї з країн Південного Кавказу, які проживали в Одесі. За вказівкою російської спецслужби ці фігуранти розвідували місця базування українських військ, щоб зафіксувати їх координати на Google-картах.

Після встановлення геолокацій «потрібних» об’єктів агенти збирали максимум інформації про наявний там особовий склад, військову техніку та особливості роботи.

Таким чином вони сподівались ідентифікувати пункти управління та бойові підрозділи ЗСУ, щоб «прозвітувати» до ФСБ”, – інформує Служба безпеки України.

Вони також встановили, що для збору розвідданих російські агенти обходили вулиці Одеси та приховано фіксували потенційні «цілі».

“Разом з цим вони «втемну» використовували свої зв’язки серед місцевих жителів для отримання інформації про українських військових.

Також фігуранти створили у місті громадську організацію, яка діяла під виглядом надання допомоги для легалізації зарубіжних громадян в Україні.

При цьому насправді у стінах ГО іноземців намагалися завербувати до власної мережі інформаторів”, – додають в СБУ.

За їхніми даними, у разі отримання розвідданих окупанти планували здійснити серію прицільних ракетно-дронових ударів по військовій інфраструктурі та бойових позиціях ЗСУ. А після виконання ворожого завдання агенти сподівалися влаштуватися до ФСБ.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: Іноземці та міжнародні організації більше не зможуть вільно пересуватися по Херсонщині – потрібен дозвіл

Слідчі Служби безпеки повідомили обом фігурантам про підозру за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про розташування ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану).

Наразі вони перебувають під вартою. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі.

Фото з сайту Служби безпеки України

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів