Родина з дітьми та діти-сироти: з ТОТ Херсонщини вдалося врятувати ще кілька людей

Родина з дітьми та діти-сироти: з ТОТ Херсонщини вдалося врятувати ще кілька людей

Автор: Марина Поліщук 22 Апр. 2024 17:15

Процес порятунку родин із дітьми та дітей-сиріт з окупованої території Херсонщини не припиняється ні на мить.

Так, 19 квітня команда благодійного фонду Save Ukraine повідомила про повернення 5 дітей, троє з яких – сироти. Їх повернули з тимчасово окупованих територій Запорізької та Херсонської областей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупаційна влада відкрито заявила, що частину незаконно вивезених дітей Херсонщини вже віддали в родини

А 22 квітня стало відомо про повернення родини з двома дітьми з окупованої Голої Пристані, про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

«12-річний хлопчик та 5-річна дівчинка разом із батьками виїхали з міста Гола Пристань, яке нині тимчасово окуповане. У будинок українців тричі приходили російські військові з обшуками, а на прохання здійснювати огляд без автоматів, щоб не лякати дітей, отримували відмову», - ідеться в повідомленні.

Родина розповіла, що жителі міста мають проукраїнську позицію, а підлітки часто наважуються її озвучувати. Таких дітей окупанти виводять у поле та стріляють біля голови, щоб залякати. Крім того, вони розповіли, що після підриву окупантами Каховської ГЕС, коли відійшла вода, у Голій Пристані виявили понад тисячу тіл загиблих, багатьох і досі не можуть знайти.

Своїх дітей сім’я не випускала з двору. А після незаконних «виборів», які проводилися під примусом і обстрілами, сусід-колаборант повідомив, що «нова влада» позбавлятиме батьківського піклування дітей, які не ходять у російську школу. Цього року молодша дитина родини має іти в 1 клас, тож щоб вона та старший син навчалися в українській школі, батьки прагнули виїхати.

Проблема була в грошах, адже тато дітей принципово не влаштовувався на роботу до окупантів, а заробляв, допомагаючи жителям міста. На щастя, родині все-таки вдалося виїхати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дорога життя: з окупованої Херсонщини до вільної України – за 200 доларів

Фото: Фейсбук/Save Ukraine

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів