Родина викладачів з Херсона допомагала окупантам, а нині спокійно живе під Києвом - ЗМІ

Родина викладачів з Херсона допомагала окупантам, а нині спокійно живе під Києвом - ЗМІ

Автор: hromadske_ua 21 Мар. 2024 13:00

«Два роки тому звичайна вчительська родина з Херсона допомагала росіянам депортувати українських дітей. За це вони отримували 100 000 рублів на місяць. А нині сім'я вже оселилася у Броварах під Києвом, купила автомобіль і облаштувала нове життя під носом у СБУ», – про це йдеться в розслідуванні hromadske.

Мова йде про родину Супрунів – викладачів Херсонського професійного училища №2. Як розповідається в розслідуванні, вони причетні до депортації 9-х херсонських дітей до окупованого Криму. В Україну вдалося повернутися тільки 4-м дітям з 9-ти.

Олександр Супрун більше 20 років був директором ВПУ №2.  Його син – Денис Супрун був викладачем в училищі. Він колишній міліціонер. У 2007 році під час допиту затриманого Денис Супрун зламав йому ребро та побив до струсу мозку. За це його засудили на 5 років. Після звільнення Денис влаштувався на роботу в училище, яке очолював його батько.

В училищі роботу знайшла і дружина Дениса – Юлія Супрун. Вона стала в.о.  директора після повномасштабного вторгнення. За словами працівників училища, на початку серпня 2022 року Юлія Супрун пропонувала їм співпрацювати з окупантами. Пізніше росіяни назначили її заступницею директора, а керівництво призначили своє.

Скріншот відео про розслідування hromadske

Журналісти Громадського дістали списки співробітників, які співпрацювали з росіянами і отримували від них зарплатню. Юлія отримувала 55 тис рублів, а її чоловік – 46 тис. Директора Олександра Супруна в списках немає. Але виявилось, що депортовані діти подавали документи про вступ саме Олександру Супруну.

Окрім тих дітей, які наприкінці серпня подали документи в училище і у вересні почали навчатися, сюди згодом перевели ще і дітей-сиріт. Директор Херсонського центру соціально-психологічної реабілітації дітей Володимир Сагайдак кілька місяців після початку повномасштабного вторгнення переховував багатьох дітей-сиріт від росіян. Та ці вже дорослі діти вирішили зрештою піти на навчання. 27 вересня цих 6 дітей Володимир Сагайдак передав особисто Юлії Супрун.

У вересні 2022 року ПТУ запрацювало під російським прапором. Дітям показували російські фільми. Викладали так званий «родной язик»  і «обществознаніє». А вже на початку жовтня дітям наполегливо запропонували поїхати на так званий «відпочинок» в окупований Крим. Одна з депортованих дівчат стверджувала, що пропозицію їхати до Криму вони отримали від Юлії Супрун.

В Криму вихованців училища спочатку поселили в табір «Дружба» в Євпаторії, потім в «Лучистий» теж в Євпаторії. Згодом їх перевели в Генічеськ на окупованій Херсонщині.

В Україну вдалося повернутися тільки 4-м дітям з 9-ти. Один із них – Ігор. Зараз хлопець проживає на півночі України. Під час окупації він вступив у Херсонське професійне вище училище №2. Звідти його і 8 інших дітей вивезли в окупований Крим нібито на відпочинок. Ігор розповів, що в Україну він повернувся самостійно:

«Мене не вернули, я сам виїжджав. Я знайшов перевізника, тато скинув гроші на проїзд. Я сам виїжджав через всі блокпости. Я думав, на одному з блокпостів якщо висадять або на кордоні, воно ж, виходить, між Донецькою і Ростовською областями кордон стоїть. І думав, якщо зараз там висадять – піду пішки. Були питання: «Ти знаєш, що там нацисти?», я кажу: «Серйозно? Скільки живу, жодного не бачив»».

Родина Супрунів, яка допомагала депортувати українських дітей, в росію не втекла. Вони оселились в Броварах під Києвом.

СБУ розслідує цей епізод депортації дітей – та підозри ні Юлії, ні Олександру, ні Денису Супрунам не вручили, наголошує hromadske.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я – загублена душа»: історія викраденого херсонського підлітка, якого повернули з РФ, але є питання

Фото: скіншоти з відео hromadske

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів