Окупаційна влада відкрито заявила, що частину незаконно вивезених дітей Херсонщини вже віддали в родини

Окупаційна влада відкрито заявила, що частину незаконно вивезених дітей Херсонщини вже віддали в родини

Автор: Ян Ярчук 17 Апр. 2024 13:40

“Гривна” раніше повідомляла, що Росія засекретила будь-яку інформацію, що стосується викрадених з Херсонщини дітей. Нині ж окупаційна “влада” відкрито заявила, що частину херсонських дітей, яких було вивезено, вже віддали в родини.

Про це повідомив гауляйтер окупованої частини Херсонщини Володимир Сальдо під час так званого засідання з Уповноваженою з прав дитини при Президентові РФ Марією Львовою – Бєловою.

Ось, що пише Сальдо:

“Поговорили про те, що частина дітей «Херсонського обласного будинку дитини», яких ми всі разом вивозили з-під обстрілів на тимчасове проживання до Кримського спеціалізованого центру для дітей з поразкою ЦНС «Йолочка», сьогодні вже знайшли піклувальників, будинок та сім'ю. Добра історія вийшла...”.

Проте, викрадення українських дітей – зовсім не “добра історія”, а черговий злочин росіян та їхніх прибічників на ТОТ і одна з практик геноциду українців, до якою вдаються росіяни.

Можна навіть не сумніватися, що дітей вони віддають і в російські родини, дають їм російське громадянство, а можливо й нові імена, що надалі ускладнюватиме процес повернення їх в Україну.

Так, у лютому, розповідаючи про повернення до України ще 11 дітей з ТОТ та РФ, Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець зазначив:

“На жаль, доля дітей трагічна — вони вимушені були пережити окупацію рідних міст, бомбардування та поранення, смерть рідних. Деяких РФ примусово паспортизувала та навіть знайшла їм “опікунів”.

Також у листопаді 2023 року Дмитро Лубінець вперше підтвердив факт зміни імені та прізвища українській дитині, яку було депортовано з окупованих територій до Росії. Тоді йшлося про 10-місячну дівчинку з дитячого будинку в Херсоні, яку під час окупації міста вивезли до Росії “на обстеження та реабілітацію”, а згодом – дівчинці змінили ім'я й громадянство.

Саме тому інформацію про вивезення дітей ретельно приховується. Як раніше писала “Гривна”, вся інформація про перебування на території окупованого Криму вивезених херсонських сиріт засекречена так званою «владою» півострова.

Проте, також відомо, що дітей вони вивозять не лише до Криму, а й в глиб тимчасово окупованих територій лівобережжя Херсонщини. Як повідомило нещодавно пропагандистське видання, дітей з Олешківського дитячого будинку-інтернату “евакуювали до Скадовська”. На відео, яке вони опублікували, зрозуміло, що там дітей вчать проросійським віршам, де зокрема оспівуються так звані “подвиги” російських солдатів. Тобто, машина російської пропаганди вже почала активно працювати з цими дітьми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білоруські «благодійники» депортують українських дітей – на черзі маленькі жителі ТОТ Херсонщини 

Фото ілюстративне, з сайту Армія.inform

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів